Okunma

3D Severleri Gözlükler Üzecek


26 Şubat 2010 Cuma 08:45
3D Severleri Gözlükler Üzecek

Avatar‘ın açtığı yol sayesin 3 boyutlu görüntü teknolojisi tekrar popüler. Dünyanın ilk 3D Blu-Ray filmi ve bu sistemi çalıştırmak için gerekli ev sineması sistemiyle birlikte artık teknolojinin salonlarımıza konuk olması resmileşmiş oldu.

Hemen her firma da 3D destekli televizyon modelleri üzerinde çalışmaya başladı. Ancak bu heyecan verici gelişmelerin bir de bedeli var.


Gözlükler cep yakacak

Keramet televizyonda değil gözlükte

Samsung geçtiğimiz günlerde, 3D TV‘lerine uyumlu gözlüklerinin fiyatını açıkladı. Bayilere yollanan bilgilere göre bu özel gözlüğün fiyatı 150 dolar olacak.

Tabii ki, bu durum sadece Samsung için geçerli değil, firmanın belirlediği fiyat büyük ihtimalle diğer şirketlerin de aynı uygulamayı deneyeceklerinin en büyük kanıttı.

Teknoloji firmaları üçüncü boyutta geçiş araştırmalarının maliyetini anlaşılan tüketicilerden çıkartmayı hedefliyor.  

:: Firmaların bu fiyat uygulamasını adil buluyor musunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 3D Severleri Gözlükler Üzecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3D Severleri Gözlükler Üzecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3D Severleri Gözlükler Üzecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "