Okunma

3D Tablet ve Akıllı Telefonlar Geliyor


24 Ocak 2011 Pazartesi 12:30
3D Tablet ve Akıllı Telefonlar Geliyor

Akıllı telefonlar, tabletler derken artık taşınabilir cihazlar iyiden iyiye hayatlarımızda yer edinmeye başladı. Neredeyse bir masaüstü bilgisayarın yapabildiği her şeyi yapabilen bu tip cihazlar rahat taşınabilir ve ergonomik olmaları ile de tüm dünyada epey popüler hale geldiler.

Bu tip cihazların donanımları her ne kadar gelişmiş olsa da henüz yapamadığı bazı şeyler var. Bunların arasında son dönemin en popüler teknolojilerinden biri olan 3D var.

3D destekli Tegra 2 sürümünün ilkbaharda piyasada olacağı iddia ediliyor

3D Tablet ve Telefonlar

Ancak bu durum yakında değişebilir. 3D görüntü teknolojisinin öncülerinden biri olan NVIDIA’nın akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirdiği Tegra 2 platformunun 3D destekli bir sürümünü de hazırlayacağı iddia edildi. (NVIDIA Mobil Dünyaya Çabuk Isındı)

Şubat ayında düzenlenecek olan Mobile World Congress’te NVIDIA’nın yapacağı sunuma ait slaytı ele geçirdiğini iddia eden TechEye adlı sitenin haberine göre, 3D destekli Tegra 2 ilkbaharda piyasaya sürülecek.

Bahsi geçen bu yeni Tegra 2′nin 1,2 GHz’lik bir frekansta çalışacağı da gelen bilgiler arasında.

:: Telefonunuzun ekranının 3D olmasını ister misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 3D Tablet ve Akıllı Telefonlar Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3D Tablet ve Akıllı Telefonlar Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3D Tablet ve Akıllı Telefonlar Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "