Okunma

3 Boyutlu Televizyon Yayınıyla Tanışın


30 Ocak 2009 Cuma 09:55
3 Boyutlu Televizyon Yayınıyla Tanışın

İngiliz televizyon yayıncısı Sky, çok değil, 24 ay içerisinde televizyonda 3 boyutlu yayına geçmeye hazırlandığını açıkladı. İlk denemelerin başladığı ürün için şirketin ar-ge ekibi şu sıralar ciddi bir çalışma yürütmekle meşgul.


Maç keyfiniz yakında 3 boyutlu oluyor.

Aslında geçtiğimiz ay başlayan denemeler başarıya ulaştı bile. 3D’ye uygun televizyon, bir sabit diskten alınan 3 boyutlu görüntü ve Sky’ın standart HD set top box cihazları 3 boyutlu yayın için yeterli oldu. Şirketin Stratejik Ürün Geliştirme Direktörü Gerry O’Sullivan, servisin gerçek anlamda hayat bulması için öncelikle içerik tarafının hazır olması gerektiğini belirtiyor. Ürün tedariki konusunda ilk adım ise Panasonic tarafından atılıyor. Firma, 1080p destekli 3D setlerin satışına 2010’da başlayacağını bildirdi bile.

:: Sizce 3 boyutlu yayın izlerken ekranın içinden bir dinozor çıkıp sizi ısırabilir mi?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 3 Boyutlu Televizyon Yayınıyla Tanışın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3 Boyutlu Televizyon Yayınıyla Tanışın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3 Boyutlu Televizyon Yayınıyla Tanışın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "