Okunma

3D Yazdırılmış En Küçük Matkap!


20 Mart 2015 Cuma 10:00
3D Yazdırılmış En Küçük Matkap!

3D yazıcılar ile yapabileceklerinizin sınırı yok. Her sektör kendileri için en can alıcı ürünü kolay bir şekilde yazdırılıyor. En son yazdırılan en ilginç şeyin, bir kalp olduğunu ve küçük bir çocuğun hayatını kurtardığını duymuştuk.

Şu an ise, özellikle sanatçıların, heykeltraşların, oyun geliştiricilerinin kendileri için ilginç nesneleri bastırdığını biliyoruz. Elbette her ne kadar kendi işleri için bunu yapan insanlar olsa da, rekorlar kitabına girmek ya da minyatür dünya sergisi oluşturmak için bunu yapan kişiler de var.

Rekor için bastırılan en son şey ise bir matkap. Dünyanın en küçük matkabı olan bu minik şey 3D yazıcı ile yazdırılmış, 17mm uzunluğunda ve 7,5mm genişliğinde. Şarj ve uç değiştirme özelliği olan matkabın, oldukça güçlü bir motoru var ancak görüntüsü dışanda, kullanışsız olduğunu söyleyebiliriz. 

Sadece rekor amaçlı yazdırılmış bir ürün olmasının yanı sıra, çok küçük teknolojik parçaların birleştirilmesinde kullanılması da olası. 

::Eğer bir 3D yazıcınız olsaydı en çok neyi bastırmak isterdiniz? 
yazarBetül Erden

Programlama eğitimine hali hazırda devam eden Betül, özellikle Android cihazlara karşı bir ilgi duyuyor. Teknolojiye dair tüm konuları yakından takip ederek, gelişmeleri sıcağı sıcağına sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “3D Yazdırılmış En Küçük Matkap!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kullandığı motor 3310'un titreşim motoru değil mi?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç zannetmiyorum gercek olabilecegini ama tabiki güzel 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  İlahi Betül hanım 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  darbeli mi?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  usta şirin görse çok sevinirdi :):):)

 6. SDN Okuru dedi ki:

  yok artık lebronnn, demek isterim ama onuda yaparlar diye tırsıyorum

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Onun içine nasıl motor koymuşlar ya 😮

" 3D Yazdırılmış En Küçük Matkap! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3D Yazdırılmış En Küçük Matkap! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3D Yazdırılmış En Küçük Matkap! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "