Okunma

3D Yazıcı ile Su Altında Giden Drone Yapıldı!


19 Mart 2016 Cumartesi 07:00
3D Yazıcı ile Su Altında Giden Drone Yapıldı!

Drone ile ilgili her geçen gün yeni haberler ve yeni geliştirmeler gelmeye devam ediyor. Son olarak ise Fizik laboratuvarında su altından komut alıp gök yüzüne çıkabilen ve 3D yazıcılar aracılığıyla üretilen bir Drone modeli duyuruldu.

Su altında komut alan Drone!

Johns Hopkings tarafından Fizik laboratuvarında geliştirilen yeni Drone modeli, tamamen 3D yazıcılar aracılığı ile üretilmiş. Su geçirmez yapısı ile dikkat çeken yeni Drone modeli, açıklanan bilgilere göre tam 2 ay su altında bekletildikten sonra, komut verilerek gök yüzüne çıkartılmış.

Yayınlanan video ile detayların aktarıldığı yeni su geçirmez Drone modeli, tamamen 3D yazıcılar ile üretildiği için de maliyet olarak alt seviyelerde kalmayı başarmış.

Şu an için su altında da hareket kabiliyeti ile ilgili net bilgiler aktarılmıyor. Ancak, anlaşılan o ki GPS sistemi ile su altında da görüş olmasa da hareket yeteneği kazandırılabilir.

Yayınlanan videoyu, aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=o17x3XTA-DM]

:: Söz konusu bu Drone modeli ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “3D Yazıcı ile Su Altında Giden Drone Yapıldı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  GPS su altında çalışmaz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Vay be nerelere geldi teknoloji helal olsun ne diyelim….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yazdığını başlığa bak içeriğe bak akıllanmayacaksınız bu gidişle

 4. SDN Okuru dedi ki:

  godoş "göz yüzüne" ne demek?

" 3D Yazıcı ile Su Altında Giden Drone Yapıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3D Yazıcı ile Su Altında Giden Drone Yapıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3D Yazıcı ile Su Altında Giden Drone Yapıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "