Okunma

3D Yazıcı Mahsulü Viyolin!


10 Mart 2015 Salı 16:30
3D Yazıcı Mahsulü Viyolin!

Monad Studio adlı şirketin geliştirdiği yeni bir teknoloji ürünü hem müzik hayranları hem de teknoloji takipçileri için oldukça şaşırtıcı bir görünüme sahip. Sıradan bir viyolin (keman) olan Abyecto adlı cihaz özel bir 3D yazıcı sayesinde hayat bulmuş ve farklı tasarımı ile görenleri şaşırtacak kadar yenilikçi.

Elektrikli bir keman formunda olan Abyecto, sıradan viyolinlerin aksine oldukça farklı bir görünüme sahip. Çıkardığı notaların da alışılageldik
kemanlara göre çok daha net ve mekanik olduğu belirtilen ürün aynı zamanda geleneksel dört yay yerine, iki yay ile geliyor.

3D yazıcı marifeti olan Abyecto, Monad Studio’nun tek çalışması da değil. Eric Goldemberg ve Veronica Zalcberb adlı ikili aynı zamanda bir de Monobaristar adlı bir elektro gitar tasarlamış ve üretmiş. Tek telli elektro gitar yine farklı bir sese sahip ve görüntüsü ile olabildiğine aykırı.

New York’taki Abyecto Sonar Experience adlı etkinlikte 16 – 17 Nisan tarihleri arasında nasıl çalıştığı gösterilecek olan 3D yazıcı mahsülü keman, geleceğin müzik anlayışını da değiştirmeyi hedefliyor.

 

:: Abyecto’nun tasarımını nasıl buldunuz? 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “3D Yazıcı Mahsulü Viyolin!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  violin kelimesini viyolin diye çevirmek nedir? türkçesi keman zaten.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  cahilliğime bağışlayında bir inşat projesini 3boyutlu hale getirip inşat yapılacağı katların ne şekilde imalat edileceğini çalışanlara gösterme imkanı olurmu hani maket tarzında… mesela bir gökdelen veya büyük bir ticaret merkezi, gibi binaların iç kolon merdiven gibi detay bilgileri sunum yapıla bilirmi..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Keman site yazi hazirlayip maladroit electro guitar videosu konmasi da ayri bir ironi olmus:))))))

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Viyolin diye türkçe bir kelime yoktur. Hatta başka bir dilde bile yoktur. İngilizce bir kelimenin okunuşunu yazmak dilimizin katledilmesinden başka birşey değildir. Parantez içinde belirttiğiniz keman kelimesini doğrudan kullanmanız en doğrusu olacaktı.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  viyolinden başka herşey var videoda

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Waoww güzelmiş. Oyunlarda ki gibi olmuş.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bir de araba yapsalar 3 d yaziciyla mukemmel olur

" 3D Yazıcı Mahsulü Viyolin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3D Yazıcı Mahsulü Viyolin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3D Yazıcı Mahsulü Viyolin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "