Okunma

3D Yazıcıdan Üretilen Ölümcül Tüfek!


27 Mart 2015 Cuma 20:00
3D Yazıcıdan Üretilen Ölümcül Tüfek!

Defense Distributed tarafından 2013 yılında üretilen ve 3D yazıcı marifeti olan dünyanın ilk 3D yazımı tabancası .38 kalibrelik Liberator oldukça büyük ilgi çekmişti. Bir sene sonra AR 15 ile birlikte atışta en ufak bir hataya dahi izin vermeyen 5.66mm çaplı mermilerle çalışan bir örneğe tanık olmuştuk. Bu yıl ise aynı elip işi bir parça daha ileri taşıdı ve çok daha ölümcül bir ürün ortaya çıkarttı.

15-03/27/cm109-haber.jpg

Printed Firearm ile ortak çalışan isimler, AR 15’in büyük kardeşi olarak tanıttıkları Colt CM109’u beğeniye sundular. Asıl modelin 3D yazıcı ile hazırlanmış olan versiyonu, öncülüne göre daha hafif ve 7.62 x 51mm NATO. 7.62mm’lik kurşunları çok daha etkili, çok daha hızlı şekilde ateşleyebiliyor.

15-03/27/21-hkn2coi.gif

Güçlendirilmiş yapısıyla kullanımı ve taşıması daha kolay olduğu belirtilen CM109 adlı tüfek şimdilik gösteri amacı ile hazır tutuluyor.

CM109 açıklamaya göre sadece 500 dolara satın alınabilinen bir 3D yazıcı olan Davinci 3D ile üretilmiş! Bu da geleceğin kontrolsüz silah yayılışı ve kullanımı için ürkütücü olasılıkları akıllara getiriyor.

:: 3D yazıcıların böylesi ürkütücü yeteneklere sahip olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “3D Yazıcıdan Üretilen Ölümcül Tüfek!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  biz üretsek 3d yazıcıdan kesin latekis beybi üretirdik:))))

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Başımıza 3D yazıcı yağacak bre gafiller

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sanal ortamda silahların mekanizma modelleri mevcut, adamlar 3d yazıcıyla ev yapıyorlar, silah mı yapamayacaklar. Şu an 3d yazıcı ile üretilmiş silahlar suç aleti kategorisine girmiyor, dolayısıyla kanunda suç olarak görülmüyor, isteyen herkes deep web ten 3d silah planlarını indirip üretebilirsiniz. Montajlama grafikleride yine deep web te mevcut. Al 1000 dolara bir yazıcı, üretim materyallerinide temin et, git istediğini öldür, balistik malistik hiç bir iz yok oh ne güzel. Ülkelerin daha yolun başındayken bu konuda kanun çıkarması gerek yoksa ileride çok canlar yanar, ilk kullanacaklar da mafya ve terör örgütleri

 4. SDN Okuru dedi ki:

  10 yıl sonra nükleer silah uretirler artık

 5. tahir40 dedi ki:

  Her ne kadar 500 dolara alýnamasa da metal tozlarýyla metal baský yapabilen 3D yazýcýlar da mevcut. Tabi silah üretimi tecrübe isteyen bir iþ ve bugünki imkanlarla yazcýda basýlan silahlarýn ömrü genelde 1-2 þarjör oluyor…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  iyi de o silah 3d yazıcılar metal işleyemedikce 3d yazıcıda yapılamazki.
  tetik mekanizması dipçik gibi kısımlar ***** namlu ve mermi mekanizması metal olmak ***** eksik yada yanlış.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Korkmayın silah mekanizmasını kurmak oyle herkesin becerebiliceği iş değil

" 3D Yazıcıdan Üretilen Ölümcül Tüfek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3D Yazıcıdan Üretilen Ölümcül Tüfek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3D Yazıcıdan Üretilen Ölümcül Tüfek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "