Okunma

3D Yazıcıya Kısıtlama!


24 Kasım 2015 Salı 13:00
3D Yazıcıya Kısıtlama!

Sanal ortamda tasarlanmış herhangi şekildeki bir üç boyutlu nesnenin katı formda basılması işlemini yapan 3D yazıcılar gün geçtikçe popüler hal alıyor. Bu baskılar birçok türde hammaddenin kullanılması ile yapılabiliyor. 

3D yazıcılar ile farklı farklı sektörlerde işe yarayan pek çok şey üretildi. Üretilen her şey ne yazık ki kullanım amacı bakımından olumlu özellik taşımayabiliyor. Günümüzde dünyada yaşanan olayları düşündüğümüzde bu durum çok daha büyük bir tehlike oluşturuyor. 

Bazı kişiler 3D yazıcı ile silah ve benzeri birtakım ürünler ortaya çıkarttı. Avustralya hükümeti ise bu tür üretimleri önlemek amacıyla yeni bir yasa çıkarttı. Herhangi bir şekilde 3D yazıcılarda kullanılabilecek bir silah planı bulundurmak kesinlikle yasaklandı. Bu yasağı çiğnemeleri halinde kullanıcılar hapis cezasıyla karşılaşabilir.

15-11/24/-3d-yaziciya-kisitlama.png

:: Bu yasa ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarMerter Kısık

Programlama ve Apple ürünleri ile yakından ilgili. Fotoğrafçılık ile uğraşan. Model uçak meraklısı Merter, haber ve özel içerikleriyle ShiftDelete.Net takipçilerine yeni içerikler sunmak için sabırsızlanıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “3D Yazıcıya Kısıtlama!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yakonda tr dede yasak olur…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Tamam da adamlar terör saldırılarını gerçek silahlarla yapıyor siz onu engelleyin. Aralıksız silah üretiyor ülkeler.

" 3D Yazıcıya Kısıtlama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3D Yazıcıya Kısıtlama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3D Yazıcıya Kısıtlama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "