Okunma

3Doodler 2.0 Yolda!


05 Ocak 2015 Pazartesi 14:30
3Doodler 2.0 Yolda!

Yaklaşık iki yıl önce merhaba dediğimiz ve üç boyutlu yazıcıları farklı bir forma sokarak, bir kalem şaklinde karşımıza getiren 3Doodler geri döndü. WobbleWorks tarafından geliştirilen yeni modelin adı ise oldukça yalın: 3Doodler 2.0! Cihaz epeyce büyük yenilikler ve gelişmelere de sahip görünüyor.

Havaya 3 boyutlu objeler yaratabilecek şekilde formlar çizmenize izin veren 3 boyutlu kalemin yeni modeli 3Doodler 2.0 her şeyden önce oldukça hafif. İlk versiyona göre neredeyse yarı yarıya ağırlığı düşen kalem sadece 50 gr. Önceki modelin dörtte biri boyutlarındaki ürün yapılan açıklamaya göre çok daha sessiz çalışıyor, aynı zamanda daha az enerji harcıyor.

15-01/05/3doodler-intro.jpg

Özel şarj ve batarya arayüzüne de sahip olan 3Doodler 2.0, aluminyum kaplama yeni kasasıyla dikkat çekiyor. Cihaz çift tıklama denilen bir başka özellik daha kazanmış. Kullanıcı malzemenin akması için sürekli olarak tuşa basmak yerine çift tıklama yaparak akışı devam ettirebiliyor.

15-01/05/3doodler-karsilastirma.jpg

İlk 3Doodler ve Yeni 3Doodler 2.0

İlk olarak Kickstarter kampanyası olarak hayata merhaba diyecek olan 3Doodler 2.0’ın ilk 100 adedi sadece 50 dolara satılacak, bir ay içerisinde kargoya teslim edilecek. Geri kalan katılımcılar ise Nisan ayında ürünlerine kavuşacak. İlk 100 kalem şansını kaçıranlar bağış kampanyasının ilk gününde 85 dolar ödeyecek iken, ikinci günden sonra fiyat 99 dolara yükselecek.

Bağış kampanyasının hedefine ulaşacağına dair şüphe yok gibi.

:: Sizce 3D kalemler ne kadar işlevsel?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “3Doodler 2.0 Yolda!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ben orijinal 3doodler kullanıldığında Benim çocuk, sıcak parçalar ile yaralandı

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ben orijinal 3doodler kullanıldığında Benim çocuk, sıcak parçalar ile yaralandı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ben orijinal 3doodler kullanıldığında Benim çocuk, sıcak parçalar ile yaralandı

 4. SDN Okuru dedi ki:

  acaba ilk 100 e girebilirmiyiz sljdsf 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  yorum yazmadan bu kalemin ne işe yaradığını okumak lazım tabi.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Tasarım öğrencisiyim. Finak ödevimin bi parçasını bununla yapmıştım. Arkadaşım ödünç vermişti. Açıkcası çok işlevsel şeyler değil. Yılda 1 kere kullan sonra kenara koy modundalar

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Apple kalem patenti aldı ya şimdi herkes kalem yapmaya başlar

" 3Doodler 2.0 Yolda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3Doodler 2.0 Yolda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3Doodler 2.0 Yolda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "