Okunma

3DS, Gözlerde Kalıcı Hasar Bırakabilir!


18 Ocak 2011 Salı 14:30
3DS, Gözlerde Kalıcı Hasar Bırakabilir!

Son dönemin en popüler teknolojisi 3D, el konsollarına kadar girdi. Öyle ki, oyun sektörünün en köklü firmalarından Japon Nintendo, Mart ayında Avrupa’da satışa sunacağı yeni el konsolunda bu teknolojiye odaklanacak. (Mart Ayında 3DS Yağacak)

 

 

Nintendo’nın DS ailesine katılacak olan 3DS daha satışa sunulmadan, şimdiden tartışmalar başladı. Zira cihazın 3 boyut özelliğinin, küçük yaştaki çocukların gözlerinde kalıcı hasara neden olabileceği öne sürülüyor.

İngiliz göz uzmanlarının yaptığı araştırmaya göre, gözlüksüz olarak kullanılan 3DS konsolu, 2-6 yaş aralığındaki çocukların gözlerinde kalıcı hasara sebep olabilir. Zira bu yaşlarda, vücudun görme duyuları gelişme aşamasında olduğu için, gözlerde yaşanacak bir problem, kalıcı şekilde kişide iz bırakabiliyor.

İddialar doğruysa, 3DS’i 6 yaşından küçüklerin kullanması sakıncalı. Nintendo’nun konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu.
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 3DS, Gözlerde Kalıcı Hasar Bırakabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3DS, Gözlerde Kalıcı Hasar Bırakabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3DS, Gözlerde Kalıcı Hasar Bırakabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "