Okunma

3DS Canlanmaya Başladı


16 Ağustos 2011 Salı 11:15
3DS Canlanmaya Başladı

Nintendo, uzun bir süredir 3DS el konsolundaki fiyat indirimi haberleriyle gündemde. Hepimizin artık bildiği gibi, şirketin 3DS satışlarında beklentilerin çok uzağında kalmasından sonra ani bir şekilde fiyat indirimine gitme kararı almış ve bunu geçtiğimiz hafta itibariyle de uygulamaya koymuştu. İlk olarak Japonya‘da uygulanmaya başlanan yeni fiyat tarifesine göre 25.000¥’den 15.000¥‘e çekilen fiyatlar, ilk meyvelerini vermeye başladı.

Bu haftayı fiyat indiriminden bir önceki haftaya göre tam 215.000 adet farkla geçiren 3DS, 371,326 adetlik satış rakamıyla şu ana kadarki en iyi ikinci haftasını geçirmiş oldu.

Son satışlarıyla da nihayet 1.5 milyon adetin üzerine çıkmaya başaran toplam satış adetinin de, bir kaç hafta içerisinde ikiye katlanması bekleniyor. Son olarak yeni 3DS fiyatları Eylül başlarından itibaren tüm dünyada uygulamaya konulmuş olacak.

:: Fiyat indiriminden sonra 3DS almayı düşünüyor musunuz?
yazarUğur Tufan

Oyun ve teknoloji dünyasını yakından takip eden Uğur, yakaladığı haberleri SDN okuyucularıyla paylaşmaktan keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 3DS Canlanmaya Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3DS Canlanmaya Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3DS Canlanmaya Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "