Okunma

3DTV Ne Zaman Yaygınlaşır?


01 Nisan 2009 Çarşamba 08:04
3DTV Ne Zaman Yaygınlaşır?

Medya analiz firması Screen Digest‘in yaptığı araştırmalar, 2011 yılına geldiğimizde dünya genelinde satılan televizyonların %10’luk kısmının 3DTV olacağını öne sürüyor. 2016 yılına gelindiğinde ise %16 pazar payına ulaşabilecek durumda olan 3DTV‘ler, 2,8 milyar cihazlık satışa ulaşmış olabilir.

Peki Ya İşler Ters Giderse?

Ancak bu rakamların gerçekleşebilmesi için, öncelikle pazarda bir 3D standardının oturması gerekiyor. Aksi takdirde en kötü senaryoda 2015 yılında sadece %3’lük bir pazar payı ve 500 milyon cihaz satışı öngörülüyor. Sinemada 2009 yılının 3D için popüler geçmesi beklenirken, bu yıl 17 filmin 3D formatında yayınlanacağı bildiriliyor.

:: Sizce 3DTV Türkiye’ye ne zaman gelir?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 3DTV Ne Zaman Yaygınlaşır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3DTV Ne Zaman Yaygınlaşır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3DTV Ne Zaman Yaygınlaşır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "