Okunma

3G Ekonomiyi Destekliyor


29 Mayıs 2008 Perşembe 21:00
3G Ekonomiyi Destekliyor
Akıllı telefonlardan dizüstü bilgisayarlara kadar, yüksek hızlı genişbant mobil şebekeleri destekleyen cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte, mobil şebekeler de ciddi oranda büyüme gösteren bir sektör oldu. CTIA tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ABD ekonomisi, önümüzdeki on yıl içerisinde kablosuz genişbanttan 860 milyar dolarlık üretim sağlayacak.

Sağlık En Mobilize Sektör

Ekonomiye eklenecek bu gelir, mobil şebeke hizmet abonelerinden çok üretim kazançlarından sağlanırken, aynı rapora göre 2005 yılında şirketlerin %25‘i kablosuz genişbant kullanırken, 2016 yılına gelindiğinde bu rakam %83‘e çıkacak. Kablosuz genişbanttan en çok faydalananlar ise sağlık sektörü ve küçük işletmeler olarak görünüyor. Bakalım 3G ve WiMAX teknolojilerinin ekonominin vazgeçilmez parçaları olması gerektiği ülkemizde ne zaman anlaşılacak.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 3G Ekonomiyi Destekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3G Ekonomiyi Destekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3G Ekonomiyi Destekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "