Okunma

3G Erişimini Kablosuz Olarak Paylaşın


03 Eylül 2009 Perşembe 10:49
3G Erişimini Kablosuz Olarak Paylaşın

ZyXEL tarafından kurumlara yönelik olarak sunulan ZyWALL 2WG, 1 adet 10/100Mbps WAN, 4 adet 10/100 Mbps ethernet , WiFi a/b/g kablosuz iletişim, Dial-backup ve PCMCI portuna sahip, bir internet gateway (ağ geçidi) cihazı olarak öne çıkıyor. ZyWALL 2WG, GPRS/EDGE/3G desteğine sahip olması dolayısıyla da kullanıcıları 3G teknolojisinin avantajlarıyla buluşturuyor. ZyWALL 2WG, EDGE ile 256Kbps veya 3G ile 7Mbps hızında internet erişimini mümkün kılıyor.

ZyWALL 2WG‘nin ana bağlantısı WAN portu üzerinden yapıldığında, üzerindeki PCMCIA slotuna takılan kartla veya analog modemle bağlantı yedeklemesi yapılabiliyor. ZyWALL 2WG‘de internet üzerinden noktadan noktaya VPN yapmak üzere 5 adet IPSec VPN tünel başlatma/sonlandırma desteği mevcut bulunuyor. Bu özellik sayesinde kurumların şube ve merkezleri arasındaki bağlantı, internet üzerinden hem ucuz hem de güvenli bir şekilde oluşturulabiliyor.

 

 

Üründe aynı zamanda 802.11a/b/g destekli Access Point özelliği de bulunuyor. Kablosuz çıkış gücü gereksinime göre ayarlanabilen ZyWALL 2WG‘nin MBM (Media Bandwidth Management) özelliği sayesinde, internet bağlantısını kullanan bilgisayar ve uygulamalara bant genişliği atanabiliyor. Böylece bağlantının daha etkili bir şekilde kullanımı sağlanabildiği gibi, önemli uygulama ya da sunucuların her zaman yüksek kullanıcı desteği sunabilmesi mümkün oluyor.

Ürünün merkezi yönetim yazılımı sayesinde yüzlerce ürün tek noktadan kolaylıkla yönetilebiliyor ve hazırlanan bir konfigürasyon tüm cihazlara aynı anda tek bir tuşla gönderilebiliyor. Böylece kurumların bilişim departmanları daha kısıtlı ekiplerle çok daha yüksek verimlilik seviyesinde faaliyet gösterebiliyor.

:: 3G teknolojisinin avantajlarından faydalanmak ister miydiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “3G Erişimini Kablosuz Olarak Paylaşın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ben bu ürünü yaklaşık 2-3 yıldır yurtdışı mağazalarımın merkeze bağlantısını yapmak için kullanmaya başlamıştım hala kullanıyorum memnunum…

" 3G Erişimini Kablosuz Olarak Paylaşın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3G Erişimini Kablosuz Olarak Paylaşın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3G Erişimini Kablosuz Olarak Paylaşın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "