Okunma

4,5 Milyon Hasta Kaydı Çalındı!


19 Ağustos 2014 Salı 05:00
4,5 Milyon Hasta Kaydı Çalındı!

Birleşik Devletler, ülkedeki büyük hastanelere yönelik siber saldırı ile çalkalanıyor. Bugün yapılan açıklamada, ülke genelinde 206 hastanenin operatörlüğünü yapan Toplum Sağlığı Sistemleri‘ne yönelik saldırıda 4,5 milyon hastanın kaydının ele geçirildiği bildirildi.

Hastaların kişisel bilgileri çalındı

Mashable sitesinin haberine göre, ele geçirilen hasta kayıtlarında hastaların ad – soyaddoğum tarihitelefon numarası ve sosyal güvenlik numarası bilgileri yer alıyor. Buna karşın, çalınan kayıtlarda kredi kartı numarası ya da medikal / klinik bilgiler bulunmuyor.

Son 5 yılın kayıtlarını kapsıyor

Özellikle Oklahama bölgesinin risk altında olduğu saldırıda Alabama, Florida, Mississippi, Pensilvanya, Tennessee and Teksas eyaletlerindeki sağlık kuruluşlarından da kayıtların çalındığı verilen bilgiler arasında. Bu hastanelerde son 5 yılda tedavi olan hastaların kayıtları saldırıdan etkilenmiş durumda.

14-08/19/patient-caring-at-hospital.jpg

Saldırlar Çin merkezli

Saldırıları Çin merkezli “Gelişmiş Kalıcı Tehdit” grubunun gerçekleştiridiği düşünülüyor. Grubun, şirketlerin ve kuruluşların ağlarına saldırmak için son derece sofistike kötü yazılımlar ve teknikler kullandığı bildiriliyor.

:: Sizce gelecekte siber saldırıların boyutu artacak mı?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 4,5 Milyon Hasta Kaydı Çalındı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 4,5 Milyon Hasta Kaydı Çalındı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 4,5 Milyon Hasta Kaydı Çalındı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "