Okunma

4 Büyüklerden Full HD 3D Gözlüklere Destek


15 Eylül 2011 Perşembe 09:32
4 Büyüklerden Full HD 3D Gözlüklere Destek

Panasonic, Samsung, Sony ve X6D Limited (XPAND 3D) şirketleri, Philips, Sharp, TCL ve Toshiba’nın tüketicilerin 3D Active Shutter gözlüklerinde yeni bir teknolojiden yararlanmalarını amaçlayan ‘Full HD Gözlük Girişimi‘ni desteklediklerini açıkladı.  

Ağustos 2011 başında Panasonic, Samsung, Sony ve XPAND, Bluetooth® özellikli radyo frekansı (RF) sistemi 3D Active Shutter gözlük teknolojisinin geliştirilmesi ve lisanslanması konusunda birlikte çalışacaklarını açıklamışlardı.

Duyuru, XPAND Active Shutter gözlükleri ile 3D sinemanın yanı sıra, televizyon, kişisel bilgisayarlar ve projektörler gibi 3D ekranlarla tüketici 3D Active Shutter gözlükleri arasındaki RF sistem protokollerinin de geliştirilmesini kapsıyordu.

Standartlaşma, Panasonic ve XPAND 3D tarafından ortak olarak geliştirilen protokollerden Samsung ve Sony’nin özel protokollerine kadar, 3D aktif shutter gözlükler ve 3D ekranlar arasındaki çeşitli kızılötesi (IR) sistem protokollerini de kapsayacak.

Eylül 2011’in sonunda, Full HD 3D Gözlük Girişimi’nin lisans programının başlatılması hedefleniyor. Böylece, 3D ekran, 3D senkronizasyon vericileri, 3D Active Shutter gözlükleri veya bu ürünler için Bluetooth yongaları üretenler, Full HD 3D Gözlük Girişimi teknolojisini kullanan ürünleri geliştirmeye ve üretmeye başlamak için lisans alabilecek.

Ürün sertifikalandırması kapsamında Full HD 3D Gözlük Girişimi, belirleyici logo kullanımına izin verecek. Böylelikle tüketiciler logoyu taşıyan 3D TV ve 3D gözlük gibi 3D Active Shutter ürünlerin hangilerinin uyumlu olarak çalışabileceğini ayırt edebilecek.

:: Hiç 3D gözlük denediniz mi? Performansı sizce nasıldı?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “4 Büyüklerden Full HD 3D Gözlüklere Destek”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ya nasıl 3d gözluk yapabilirim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar hala aktif gözlük için çalışıyor. LG nin pasif gözlükleri en iyisi. Ne pil derdi ne göz yorgunluğu vede çok ucuz 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  aynen:)

 4. ReDo dedi ki:

  Ben de Takımlar sandım : )

" 4 Büyüklerden Full HD 3D Gözlüklere Destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 4 Büyüklerden Full HD 3D Gözlüklere Destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 4 Büyüklerden Full HD 3D Gözlüklere Destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "