Okunma

4 kişiden biri Facebook’u siliyor!


07 Eylül 2018 Cuma 09:42
4 kişiden biri Facebook’u siliyor!

2018‘in hemen başında yaşanan dev skandalın ardından, Facebook tarafında işler pek iyiye gitmiyor gibi görünüyor. Sosyal medyanın bugünlere gelmesini sağlayan Facebook, hem yeni yaşanan skandal hem de öncesineki sorunlardan dolayı inanılmaz bir hızla kullanıcı kaybediyor. Kullancılar hem Facebook hesap silme işlemini uyguluyor, hem de uygulamayı tamamen telefonlarından kaldırıyorlar.

Facebook hesap silme işlemi sayısında ciddi artış var!

Pew Research Center‘ın Amerika Birleşik Devletleri genelinde yaptığı araştırmaysa durumun vahametini gözler önüne seriyor. Araştırmaya göre, kullanıcıların yüzde 26‘sı son 12 ay içerisinde Facebook uygulamasını mobil cihazlarından silmiş durumda. Kullanıcıların yüzde 54‘ü ise, Facebook gizlilik ayarlarını büyük ölçüde değiştirmiş.

29 Mayıs – 11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen ankete toplamda 5,000 kişi katılırken, katılımcıların yüzde 42’si artık Facebook’u sadece birkaç haftada bir kontrol ediyor. Her 10 kişiden biriyse Facebook’un topladığı tüm kişisel veriyi cihazlarına indirmiş.

Yaş gruplarına göre yapılan eylemlerse oldukça tutarlı. Genç nesil çevrimiçi kimliği konusunda çok daha dikkatli davranırken, 18 – 29 yaş arası kullanıcıların üçte ikisi Facebook gizililik ayarlarını değiştirmiş ve bu yaş grubunun yarısı uygulamayı telefonlarından tamamen kaldırmış. 65 yaş ve üzeri kullanıcıların ise sadece yüzde 10’u uygulamayı silerken, üçte birlik dilim gizlilik ayarlarını değiştirmiş.

facebook deprem 2yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “4 kişiden biri Facebook’u siliyor!”

 1. Anonim dedi ki:

  4 dört kişiden biri. Detayı fark edenler.

 2. Ahmet dedi ki:

  Facebook iyice dayıların yeri oldu😂

 3. ßlackStorm dedi ki:

  Facebook u Türkler yeni keşfederken silmiştim pişman da değilim…

 4. Engineer dedi ki:

  Bende sildim Booku

 5. Anonim dedi ki:

  Artık çok gereksiz bir uygulama oldu

 6. Anonim dedi ki:

  Ciddi bir Rakip çıksa Keşke !

 7. Ali dedi ki:

  Facebookmu kaldı ya

  1. Anonim dedi ki:

   Orta yaş grubu hala kullanıyor.

" 4 kişiden biri Facebook’u siliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 4 kişiden biri Facebook’u siliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 4 kişiden biri Facebook’u siliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "