Okunma

40 Nanometrede Sorun mu Var?


26 Mayıs 2009 Salı 07:09
40 Nanometrede Sorun mu Var?

AMD’nin 40 nanometre işlem sürecinden çıkan yongası RV740 konusunda siparişler verimsiz şekilde üretiliyor. Üretici TSMC, kullanılan 40 nanometre üretim sürecinde yüksek verimsizlik ve elektriksel sızıntı sorunları yaşıyor. Bu sebeple silikon plakaların önemli bir kısmının boşa gittiğini düşünebiliriz.

Neden Çok Fazla HD 4770 Yok?

Bunun sonrasında AMD’nin yeni popüler ekrna kartı HD 4770‘in neden etrafı istila etmediğini düşünebilirsiniz. Düşündüğünüzde ise sanırız iki olay arasındaki bağlantıyı kurabilirsiniz.

:: 40 nanometre sorunları kısa süre içinde çözülür mü?

Bilgi için: TSMC
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 40 Nanometrede Sorun mu Var? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 40 Nanometrede Sorun mu Var? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 40 Nanometrede Sorun mu Var? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "