41 Milyar Dolarlık Uber’in Önemli İsmi İstanbul’da


11 Şubat 2015 Çarşamba 11:55
41 Milyar Dolarlık Uber’in Önemli İsmi İstanbul’da

Türkiye‘de İstanbul’da kullanılmaya başlanan Uber, taksiden daha konforlu ve daha ucuza ulaşım iddiasıyla büyümesini her geçen gün sürdürüyor.

Wall Street Journal’ün 2014 verilerine göre yaptığı tabloya göre değerini 6 ayda yüzde 126 artıran Uber, hepimizin bildiği Dropbox gibi pek çok uzun yıllardır ayakta olan girişimi geride bıraktı.

15-02/11/og-ad285_uber_g_g_20141204165350.jpg

Başlangıçtan günümüze önemli girişimlerin yükseliş değerleri

Hem mobil uygulamalarında hem de internet sayfalarında kullanım kolaylığı ve tasarımıyla iddialı olan Uber’in Tasarım Bölümü Başkanı Andrew Crow, UX Alive konferansı için İstanbul’a geliyor.

ABD dışında ilk defa İstanbul’da düzenlenecek UX Alive konferansında konuşacak olan Andrew Crow dışında, pek çok önemli kişi UX Alive konferansı için İstanbul’da olacak.

UX Alive Konferansı’nda başka kimler konuşmacı olarak yer alacak?

Amazon’un kıdemli UX tasarımcısı Daniel Victor,  Apple ve Wells Fargo‘nun içerik danışmanı ve stratejistAshwin SodhiKonneKt Play tasarımcısı Job Jansweijer,  Foursquare UX tasarımcısı Başak Haznedaroğlu, Simple’ın tasarım direktörü Toby Sterrett ve daha pek çok önemli isim UX Alive Konferansı’nda konuşma yapacak.

Konferanstaki genel persfektif ne olacak?

Markalara kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik analizi konusunda danışmanlık hizmeti veren öncü firma Userspots, kullanıcı deneyimi (UX)tasarımını tüm yönleriyle kucaklayan geniş perspektifli bir konferans düzenliyor. 13-14 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul Wyndham Grand Levent’te gerçekleşecek olan organizasyon ‘ExperienceEverywhere’ ana temasına sahip olacak.

MENA bölgesinin ilk ve en büyük UX Alive organizasyonu olacak konferansta Omnichannel, finans, e-ticaret, mobil, dijital medya, içerik, startup ve UX metodolojisi üzerine konuşmalar ve workshoplar düzenlenecek.

“Kullanıcı Deneyimi Tasarımı” ve “Kullanılabilirlik” konularında konuşmalar yapmak ve deneyimlerini paylaşmak için dünyanın önde gelen ödüllü tasarımcıları İstanbul’a gelecek.

Konferansta, kullanıcı deneyimi ekiplerinin organizasyonlar içerisinde nasıl konumlandırılacağına dair fikirler, kullanıcı deneyiminin markalara neler kazandırdığı gibi konular sektörün önde gelen tasarımcıları tarafından anlatılacak.

Bunun yanı sıra, arayüz tasarımı, deneyim tasarımı, kullanıcı araştırmaları, pazarlama ve yazılımda deneyim tasarımının önemi, servis tasarımı gibi yenilikçi birçok konu üzerinde konusunda uzman kişiler tarafından workshoplar gerçekleştirilecek.

Yurtiçinden ve yurtdışından dünyaca ünlü tasarımcıların ve UX alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katılacağı konferans, sektörün önde gelen yazılımcıları, araştırmacıları, pazarlamacılarını ve ilgi duyan herkesi bir araya getirmeyi hedefliyor.

:: UX Alive konferansı’na katılmayı düşünüyor musunuz?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Modernleşmiş korsan taksicilik

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Bi taksi yeterli

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

New York tan yazıyorum. Taksiciler bu uber yahudisine karşı ayaklanin. Bu virüs gibi her yere giriyo. Sonra pişman olursunuz.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Denemek lazım.

" 41 Milyar Dolarlık Uber’in Önemli İsmi İstanbul’da konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 41 Milyar Dolarlık Uber’in Önemli İsmi İstanbul’da ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 41 Milyar Dolarlık Uber’in Önemli İsmi İstanbul’da ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!