Okunma

4Chan’dan Büyük Kurumlara Saldırı!


20 Eylül 2010 Pazartesi 17:16
4Chan’dan Büyük Kurumlara Saldırı!

İnternet dünyasıyla biraz olsun içli dışlıysanız, 4chan‘ı o ya da bu şekilde duymuşsunuzdur. 4chan, internet dünyasının tehlikeli bölgesi olarak adlandırılıyor. İnternet dünyasının tehlikeli ve sarkastik kullanıcıları, bu sitenin /b/ forumunda toplanmış diyebiliriz.

 

 

Anonim kimlikleriyle günümüz internet dünyasının en popüler öğelerinden biri olan 4chan kullanıcıları, bugün itibariyle düyna çapında ünlü ve önemli bazı kuruluşların internet sitelerine DDoS saldırısı gerçekleştirdi! Hollywood filmlerindeki M, R, PG, PG-13 gibi reytingleri belirleyen MPAA (The Motion Picture Association of America), Aiplex ve RIAA kuruluşların siteleri, bugün öğle saatlerinde ulaşılamaz duruma geldi. Sorun, ilerleyen dakikalarda düzeltildi fakat 4chan kullanıcıları adını bir kez daha bir saldırıyla birlikte duyurmayı başardı.

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 4Chan’dan Büyük Kurumlara Saldırı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 4Chan’dan Büyük Kurumlara Saldırı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 4Chan’dan Büyük Kurumlara Saldırı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "