Okunma

4Chan’de Yazıldı, eBay’de Satıldı


04 Ağustos 2014 Pazartesi 06:00
4Chan’de Yazıldı, eBay’de Satıldı

Bir forum mesajının sanat haline gelerek müzayede açılma serüveni ünlü paylaşım platformu 4Chan‘de başladı. Anonim bir kullanıcının yazdığı ve oldukça anlamlı olan mesajı şuydu:

“Sanat bir zamanlar takdir edilecek şeylere deniyordu.

Şimdi ise her şey sanat olabilir.

Bu gönderi de sanat.”

Bu paylaşımda bir fırsat gören “Artwork by Anonymous” adlı eBay kullanıcısı ise bu “çalışmayı” online açık artırma sitesinde satışa sundu. İşin tuhaf yanı ise 500 dolar açılış fiyatıyla müzayedeye çıkan bu paylaşımın, 36 saatte 5 haneli bedele ulaşması, müzayede kapandığında ise tam 90.900 dolar fiyatla alıcı bulmasıydı.

14-08/04/ebay-4chan.jpg

Troll olma ihtimali

eBay’de satın aldığınız hiçbir ürün için kanunen ödeme zorunluluğunuz bulunmuyor. Hesabınızın ceza alması ihtimalini göze alarak, herhangi bir ürüne yüz bin dolar fiyat biçip sonra ödemeyi yapmama şansınız var. O nedenle 90 bin dolarlık bu satışın da başka bir troll çalışması ya da yeni bir sanat türü olma ihtimali kuvvetli.

Yukarıda yer alan mesajın çerçevelenmiş halinin 90 bin dolara satıldığı müzayedeyi kaçırdıysanız, aynı üründen bir tane daha, yine 500 dolarlık açılış fiyatıyla satışa sunulmuş durumda.

:: Nereye gidiyor bu internet?

yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “4Chan’de Yazıldı, eBay’de Satıldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bitmedi eBay’in bu popülerlik politikası için uyguladığı saçma sapan haberler üretmesi. Herkes algı politikacısı oldu hmmna

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bende bi kere açık artırma kazanmıştım Ebay’da uçuk bir fiyatla O günden beri girmiyom o hesaba sıkıntı olmuyosa bi bakayım 😀

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Mavi bir kupe milyon dolarlar vermislerdi sasirmadim

" 4Chan’de Yazıldı, eBay’de Satıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 4Chan’de Yazıldı, eBay’de Satıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 4Chan’de Yazıldı, eBay’de Satıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "