Okunma

4G İçin Yeni Bir Adım Daha Atıldı


04 Ekim 2010 Pazartesi 13:45
4G İçin Yeni Bir Adım Daha Atıldı

Ericsson ve MetroPCS Communications, MetroPCS‘e ait Long Term Evolution (LTE) şebekesinin geçtiğimiz haftalarda Dallas/Fort Worth metropol bölgesinde faaliyete geçirdi. (Eskişehir WIMAX Altyapısına Başladı)

Bu ilk LTE şebekesi ile birlikte her iki şirket, Kuzey Amerika‘da 4G için sağlam bir adım atmış oldu.  Ericsson bu proje kapsamında MetroPCS’in ve onun 4G LTE şebekelerinin ana altyapı sağlayıcısı olarak görev yapıyor.

4G Yayınları Başlayacak

 

 

Yapılan açıklamaya göre, Ericsson, LTE‘ye yönelik tüm temel patentlerin yüzde 25‘ini elinde tutarak sektördeki en büyük patent sahibi olmayı istiyor. Dünyanın ilk LTE şebekesi Ericsson tarafından, 2009‘un sonu ve 2010’un başında Norveç ve İsveç’te hayata geçirilmişti.

:: 4G teknolojisinin gelişini yakından takip ediyor musunuz?

 

 


 


 

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 4G İçin Yeni Bir Adım Daha Atıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 4G İçin Yeni Bir Adım Daha Atıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 4G İçin Yeni Bir Adım Daha Atıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "