Okunma

Bozulası Xbox’lar İtina İle Seçilir


24 Kasım 2008 Pazartesi 09:45
Bozulası Xbox’lar İtina İle Seçilir

Şanssız bir Xbox 360 kullanıcısı olan Simon, konsolunu aldıktan 3 ay sonra konsoldan garip sesler duymaya başlar ve sonunda konsol, içindeki orijinal oyun DVD‘sini parçalar. Konsolu satın aldığı yere giden Simon’a parçalanan oyun DVD’sinin yerine istediği yeni bir oyun verilir. Yeni oyunuyla mutlu mutlu evine gidip oyunlarına devam edeceğini düşünen Simon, kısa bir süre sonra aynı sesleri duymaya başlar ve Xbox 360‘ı bir oyun DVD’sini daha “yer”. 2. DVD parçalama problemine inanmayan şirket, konsolu test eder ve Simon’ın dediklerini doğru olduğunu anlayarak konsolu yenisiyle değiştirme kararı alır.


Yeni Konsol, Dertler Bitti Mi?

Yeni konsoluyla olan mutluluğu da sadece 6 ay süren Simon, 6. ayın sonunda disk okuma hatalarıyla karşı karşıya kalmaya başlar. Şirketin kapısını yeniden çalan Simon’ın bu Xbox 360’ı da değiştirilir. 3. konsoluyla yaşam mücadelesi veren Simon’ın yeni konsolu da çok kısa bir süre sonra aynı disk okuma hatasını vermeye başlar. Simon’ın Xbox 360‘ı yeniden değiştirilir ve yeni cihaz da bir süre sonra ilginç grafik hataları vermeye başlar ve sık olmasa da açılışta “Error Code 74” hatasını verir.

Yok Artık Daha Neler…

Xbox 360‘ının yeniden değiştirilmesi için onay alan Simon, yakınındaki konsol satış noktasında Xbox 360 kalmadığı için 5. konsolunu uzak bir yerden almak zorunda kalır. Ve şimdi sıkı durun; 5. Xbox 360’ı da açılışta problem çıkardığından  şu sıralar Simon, açılırken defalarca Reset düşmesine basmak zorunda kalıyor. İşin ilginç kısmı oluşan bunca problemden hiç biri Xbox 360‘ın ünlü Ölümün Üç Kırmızı Işığı problemi değil. Belki de 6. konsolda da Simon bu problemle karşılaşır, belli mi olur?..

:: Sizin başınıza böyle bir olay gelse ne yaparsınız?

Yazan: Ruşen Göbel
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Bozulası Xbox’lar İtina İle Seçilir”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Simon siman XBOX sana göre değil sen PS’e geç!:D

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye de olsa bu sorun şöyle çözülürdü.
  Ãœrün Simon dan alınır parçalanan dvd si için üzgün olduklarını belirtirlerdi. Arızalı konsol 1 ay sonra yenisi ile değiştirildi. 2nci konsol için de 1 ay bekletilirdi. 3 cü konsol için Simonun sıtkı sıyrılır cihazı istanbul da doğubank ta bi elektrinikçiye götürürdü. Sonra ordada istediğini alamayınca simon forumlarda xbox böyle kötü şöyle dandik bir alet lanet olsun diye yazan bir mazlum haline gelirdi. 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bence arkadaşın bir problemi olabilir…:)))

 4. SDN Okuru dedi ki:

  yuh ya

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft Ar-ge ye biraz daha önem verip,sırf bazı firmalara cevap niteliğinde olsun diye ürün çıkartmasın o zaman…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Yuh diyorum başka bişi demiyorum, ne şans be 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bu elektronik şans işi olmaya başladı teknoloji ilerledikçe

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bende philips mp3 çalarımı 6.ya değiştim, lanet melet sürekli yazılımı çöküyordu. son değişiklikte sony geçtim rahat ettim. Simon PS geç diyor xbox 😀 berkan

 9. SDN Okuru dedi ki:

  simon bir abdest alsın önce

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bo olay Türkiye’de söyle sonuçlanabilir;
  İlk arızada DVD değiştirilir. İkinci arızada dükkan sahibi -olaya inanmasa da- konsolu değiştirlilebilir. Ãœçüncü arızada dükkan sahibi Xbox 360’ın sahibini döver ve Xbox 360’ı kırar. Zavallı Xbox 360 sahibi de kırık Xbox 360’ını alır -gözü mor bir halde- evine döner. :))

 11. SDN Okuru dedi ki:

  bu adamın evinde elektrik arızası falan var sanırım

 12. SDN Okuru dedi ki:

  kırar atarım napcam

" Bozulası Xbox’lar İtina İle Seçilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bozulası Xbox’lar İtina İle Seçilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bozulası Xbox’lar İtina İle Seçilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "