Okunma

500 dolara istediğinizi hackleyin!


15 Haziran 2017 Perşembe 19:00
500 dolara istediğinizi hackleyin!

İnternete bağlı hiçbir aygıt güvende değildir!” söylemini sanırım birçoğumuz duymuşuzdur. İlk başta çok rahatsız edici gibi gelse de bu söylemin aslında ne kadar yerinde olduğu sonradan anlaşılır. Zira şimdi sizlere bahsedeceğimiz haber tam da bu söylemi doğrular nitelikte.

500 dolara istediğinizi hackleyin!

Yıllardan beri uzmanlar telefon görüşmelerini ve hücresel servisi yönlendiren ağdaki güvenlik açıkları konusunda sürekli uyarıda bulunuyorlardı. Bugün ise bahsi geçen açıktan faydalanan zararlı bir site keşfedildi.

17-06/15/500-dolara-istediginizi-hackleyin-1.jpg

Tor ağı vasıtasıyla erişilen “Zkkc7e5rwvs4bpxm.onion” (ortaya çıktıktan sonra siteye erişim filtrelendi) adlı bu site, çeşitli fiyat tarifeleriyle hedeflenen telefon numarası (dolayısıyla bağlı cihaz) hakkında her türlü bilgiye ulaşabilmenizi garanti ediyor. Dahası satın alınan tarife ölçütünde hedef cihaza yapabileceklerinizin de bir sınırı olmuyor.

17-06/15/500-dolara-istediginizi-hackleyin-3.jpg

150 dolar, 250 dolar ve 500 dolar olmak üzere 3 farklı tarife sunan bu site, en düşük tarifeye hedef cihaz hakkındaki sadece görüşme, mesaj ve ağ trafiği kayıtlarını sunuyor. En yüksek 500 dolarlık tarifede ise müşteri her türlü özel içeriğe erişebilmekle beraber cihaz ağını da yönlendirebiliyor. Yani dolaylı olarak cihazı ele geçirmiş oluyor.

Belirli ücretler karşılığı kolaylıkla SS7 ağı kontrol paneline erişim sağlanmasına imkan tanıyan bu site (ki bu SS7 ağı sadece bir avuç telekomünikasyon şirketinin erişebileceği kapalı özel bir şebekedir), bizlerin aslında ne kadar savunmasız ve çaresiz olduğumuzu bir kez daha gözler önüne seriyor.

:: Siz bu site hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “500 dolara istediğinizi hackleyin!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Nasıl güven duyacaksınız? Gönderdiniz 500 dolarlık btcyi. Adamların o işi yapacaklarının garantisi var mı? Karşınızda muhatap bulabilecek misiniz parayı gönderdikten sonra? Birisini heklemesini istediğiniz adamlarda dürüstlük, sadakat mı bekleyeceksiniz?
  Btc değil de adının soyadının olduğu eft gönderin yine hakkınızı arayamazsınız bu ülkede.
  İstisnaları elbet vardır ama ben bu işi keriz avı olarak görüyorum. Bir tor/onion sitesi oluşturun çok zor değil internetten nasıl olduğunu öğrenirsiniz. İlan verin yok hack yapılır, yok sizin için şunu öldürürüm falan filan.
  Btc adresinizi verin, gelsin bitcoinler illaki gönderecek keriz çıkar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ne çok android kullanıcı varmış arkadaş.akıllı telefon ayağa düşmüş.yorum yazmayı bilmeyenin eline bile telefon verdiler.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ulan şiftdeleyt yaktım çıranızı:)

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bu ıphone nasıl bişeymiş ya ulu ıphone mu desem yunan mitolojisinden fırlamış gibi davranmanın anlamı ney ye ıphonus zeusun emmoğlusu yakında ortaya biyere dikip etrafında tapınmaya filan başlıycaklar çarşı karışıcak ondan sonra

 5. SDN Okuru dedi ki:

  IPhone tüm dünyanın en güvenilir telefonudur. Yani siz öyle düşünüyorsunuz. Helal olsun.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Adam diyor telekomünikasyon ağında açık var PEK bilgili SDN okuru IPHONE'da olmaz diyor :):):)

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ben biliyorum bunu ya biz arkadaşlarla bu siteyi hackledik para vermeden erişim sağladık bu site 2015 in sonlarından beri var

 8. SDN Okuru dedi ki:

  150 dolara eski kiz arkadasimi hacklesinler ben veririm

 9. SDN Okuru dedi ki:

  sadece internete bağlı cihazlar mı güvende değil? bluetooth, hatta nfc bile tehlikeli. usb çıkışı da öyle

 10. SDN Okuru dedi ki:

  150 dolar çalışır benden

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Haber iyi ama her zaman yasalı tavsiye eden bir sitenin bu kadar bilgiyi vermesi etik açıdan iyi olmamış.Aynı zamanda bundan dolayı oluşabilecek mağduriyetlere de kapı açılmıştır.Bu sadece bir okuyucu tavsiyesidir.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  İphone da olmuyor ama

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Rus büyük elçiyi vuran fetöcünün teli çözüldümü ***** dolara gelmişini geçmişini hackleyip satan site var deniliyor.

" 500 dolara istediğinizi hackleyin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 500 dolara istediğinizi hackleyin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 500 dolara istediğinizi hackleyin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "