Okunma

Time, Yılın Adamı Sürpriz Bir İsim Oldu


15 Aralık 2010 Çarşamba 16:30
Time, Yılın Adamı Sürpriz Bir İsim Oldu

Kırmızı çerçeveli kapağıyla bir haber klasiği haline gelen Time dergisi, 1920‘lerden bu yana ‘yılın adamı‘ konseptini sürdürmeye devam ediyor.

Seçilen kişilerin niye bu unvana layık olduğunu detaylı şekilde anlatan dergi bu yıl farklı bir uygulamayı hayata geçirmişti. İnternet üzerinden açılan oylamayı da jüri üyesi olarak sayan Time’ın web sitesi bu yıl oldukça çekişmeli bir oylamanın yaşanmasını sağladı.

 

 

Erdoğan’ı ve Lady Gaga’yı Geçti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Lady Gaga‘nın bir süredir birinciliği üstlendiği oylamada son aylarda WikiLeaks‘in kurucusu Julian Assange hızlı bir yükselme göstermişt.

Ünlü haber dergisi bugün ‘yılın adamını’ açıkladı. Time’ın kırmızı çerçevesinin içerisinde bu yıl Facebook‘un 26 yaşındsaki kurucusu Mark Zuckerberg yer alacak.

2010 yılı içerisinde yıldızı iyice parlayan Zuckerberg şu anda dünyanın en zengin insanlarından biri. Time, yılın adamı listesinde daha önce Mustafa Kemal Atatürk, Gandi, Adolf Hitler  ve John F. Kennedy gibi isimler yer almıştı.

:: Mark Zuckerberg sizce yılın adamı seçilmeyi hak ediyor mu? Size göre bu unvanı kim daha çok hakediyor?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Time, Yılın Adamı Sürpriz Bir İsim Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Time, Yılın Adamı Sürpriz Bir İsim Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Time, Yılın Adamı Sürpriz Bir İsim Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "