Okunma

Büyük iTunes Soygunu!


07 Ocak 2011 Cuma 14:30
Büyük iTunes Soygunu!

Çin… Korsan bilişim ürünü pazarının milyarlarca dolar değerinde olduğu, dünyanın en kalabalık memleketi. Maalesef güçlü Uzak Doğu ülkesi, korsanlık ve kopya vakalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Şimdi hedefte, iTunes hesapları var. 50.000’den fazla çalıntı iTunes hesabı, Çin’deki bir açık artırma sitesinde satışa sunuldu.

 

 

Popülerliği nedeniyle, Çin’in eBay’i olarak tanınan TaoBao adlı internet sitesi, hesapları 15 cent karşılığında açık artırmaya çıkardı. Onlarca dolarlık hesapların, bu rakamlara satılması pek olası değil. Ülkenin dev gazetelerinden Global Times’a konuşan bir yetkili, hesapların “çalıntı” olduğunu ısrarla belirtiyor. Büyük elma kanadı ise, şimdilik bir açıklama yapmamayı tercih ediyor.

 

:: Olayları nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Büyük iTunes Soygunu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Büyük iTunes Soygunu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Büyük iTunes Soygunu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "