Facebook, 51. Bölge hakkında karar verdi


06 Ağustos 2019 Salı 11:00
Facebook, 51. Bölge hakkında karar verdi

Temmuz ayında Las Vegas’ta bulunan ve gizliliği ile ön plana çıkan askeri üs 51.Bölge’ye girme üzerine bir Facebook etkinliği oluşturulmuştu. 2 Milyondan fazla kullanıcının onayladığı bu etkinlik çevrimiçi bir sansasyona yol açmıştı. Facebook 51. Bölge etkinlik sayfasını kapattığını duyurdu.

Facebook 51. Bölge etkinliği için açıklama geldi

Görünen o ki Facebook topluluk standartlarının ihlal edildiği gerekçesi ile sayfayı kapattı. Etkinlik oluşturucusu Matthew Roberts konu ile ilgili Facebook şirketinin ona gönderdiği bildirimin ekran görüntüsünü kendi hesabını kullanarak paylaştı.

Yaptığı basın açıklamasında konuşan Roberts, etkinliğin kaldırılması için ortada bir sebep göremediğini açıkladı. 15000 kişiden oluşan kardeş bir etkinlik olması için uğraştığını fakat sosyal medyanın etkisi ile olayların yanlış yerlere doğru gittiğini belirtti. Facebook’un bu konuda dikkatsiz olduğuna da değinen Roberts, Facebook’un araştırmadan engellediğini ve tüm takipçilerini kaybettiğini söyledi.

Bir şaka olarak başlayan Facebook etkinliği 20 Eylül’de askeri üs olmayan bir şehir olan Rachel’de 51.bölge festivali olarak karşımıza çıkacak.

51. Bölge nedir?

51.Bölge Las Vegas’a yaklaşık 241 kilometre mesafede bulunan oldukça gizli bir üs bölgesidir. Üssün ne için kullanıldığı bilgisine hiç kimse sahip olmasa da 1947’de düştüğü iddia edilen Roswell UFO isimli uzay aracının orada olduğu ve uzay incelemeleri yapıldığı düşünülüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook, 51. Bölge hakkında karar verdi”

  1. Anonim dedi ki:

    Facebook un yönetiminde zaten cia ve nsa var. Yönetim kurulunda, ilk kurulduğu zamanki üyelere bakın! Nereden emekliler?

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Korktular abd tabi hemen Facebook ile iletişime geçti kapattırdı

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Allah belanı versin facebook

" Facebook, 51. Bölge hakkında karar verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, 51. Bölge hakkında karar verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, 51. Bölge hakkında karar verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "