Okunma

55 otonom SUV, dünya rekoru kırdı!


10 Şubat 2019 Pazar 22:00
55 otonom SUV, dünya rekoru kırdı!

Geçtiğimiz günlerde Çin Halk Cumhuriyeti, izleyenleri adeta hipnotize eden ilginç bir dünya rekoru denemesine ev sahipliği yaptı. Rekor için hazırlanan 55 otonom SUV dünya rekoru kırmayı başardı.

55 otonom SUV ile dünya rekoru kırıldı!

Art arda sıralanan otonom araçlar, en öndekinin yaptığı fren ve gaz tepkilerine sensörler sayesinde anlık tepkiler vererek aralarındaki mesafeyi sürekli sabit bir noktada tutmayı başardı.

30 km/s sürat ile 3.2 km uzunluğundaki test bölgesinde başarıyla birbirini takip etmeyi başaran otonom otomobiller, bu sayede bir dünya rekor kırmış oldu.

9 dakika 7 saniye süren yolculuk boyunca otomobillerin arasındaki mesafe virajlarda dahi korundu.

Aslında bu ilginç rekor denemesi için hazırlanan 56 araç vardı fakat sürücülerden birisinin otomobile müdahale etmesi sonucunda diskalifiye edildi.

Fakat geriye kalan 55 otonom otomobille de hedeflenen dünya rekoru kırıldı.

Çin merkezli otomobil üreticisi Changan tarafından kırılan bu rekor, otonom otomobillerin hala tam potansiyeline ulaşmadığımızın bir göstergesi olabilir.
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “55 otonom SUV, dünya rekoru kırdı!”

  1. Snipertr dedi ki:

    Yani rekor kırılmasaydı tam potansiyeline ulaştık diyebilecektik.
    Teknolojide tam potansiyeline ulaştık artık geliştirmeyi durduralım dediğiniz bir ürün var mı sayın editör? Varsa örneklendirebilir misiniz?
    Teşekkürler.

" 55 otonom SUV, dünya rekoru kırdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 55 otonom SUV, dünya rekoru kırdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 55 otonom SUV, dünya rekoru kırdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "