Okunma

55 yaş üstü Facebook’ta sosyalleşiyor!


14 Mart 2019 Perşembe 17:37
55 yaş üstü Facebook’ta sosyalleşiyor!

Sosyal medya trendleri her geçen yıl değişiyor. Tabiki tüm sosyal medya platformları benzer yaş gruplarına hitap etmiyor. Son verilere göre, Facebook’u kullanan 55 yaş üstü kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. 

55 yaş üstünün popüler sosyal medya platformu Facebook, genç kullanıcılarını ise günden güne kaybediyor. Facebook özellikle yaşı genç kullanıcılarını elinde tutmakta zorlanıyor. Bunu 2017 yılı verilerine baktığımızda net bir şekilde görüyoruz.

Gençler Instagram’da, 55 yaş üstü Facebook’ta

2017 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde 12 yaşın üstünde kullanıcı sayısı yüzde 67 iken şu an bu oran yüzde 51. Bundaki en önemli sebep gençlerin ebeveynlerinden ve akrabalarından uzak kalmak istemesi.

Kullanım oranları 35-54 yaş aralığında da düşmüş durumda. 2017’de bu oran yüzde 72 iken günümüzde yüzde 69. 

55 yaş üstü kullanıcıların sayısı ise sürekli bir yükselişte. Yalnızca 2018 yılından 2019 yılına kadar yüzde 49’dan yüzde 53’e çıkan 55 yaş üstü kullanımı yakın zamanda daha da yükselecek gibi duruyor. 

Gençler son yıllarda daha çok Snapchat ve Instagram’a çevirdi. Bu uygulamalar özellikle daha kolay bir kullanım sunduğu için tercih ediliyor. Son zamanlarda Facebook cephesinde yaşanan gizlilik skandalları da gençlerin bu platformdan uzaklaşmasına neden oluyor. 
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “55 yaş üstü Facebook’ta sosyalleşiyor!”

 1. X Mann dedi ki:

  Facebook bir BELA, insanları çoğunlukla birbirine düşürmeye yarıyor. Twitter de aynı. Ben sildim şimdi rahatım.

 2. Mustafa dedi ki:

  Yaşlılar aynı zamanda otobüslerle de sosyalleşiyor. Gençler iş arıyor yaşlılar Facebook ve ücretsiz otobüslerle yaşıyor hayatı 🙂

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Twitter yetiyor

 4. Anonim dedi ki:

  facebook artık gençler için sadece stalk aracı haline geldi.

" 55 yaş üstü Facebook’ta sosyalleşiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 55 yaş üstü Facebook’ta sosyalleşiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 55 yaş üstü Facebook’ta sosyalleşiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "