Okunma

5G için Samsung ve NEC güçlerini birleştirdi!


24 Ekim 2018 Çarşamba 18:15
5G için Samsung ve NEC güçlerini birleştirdi!

Uzun yıllardır kullanılan 4G’nin ardından gelecek yeni nesil 5G teknolojisi için hazırlıklar tamamlanmak üzere! Son olarak Samsung ve NEC, 5G için güçlerini birleştirdiklerini duyurdu.

İlk olarak 2010’da duyurulan 4G teknolojisinin sonuna yaklaşılmakta. Emin adımlarla ilerleyen ve tüm dünyada kullanılmak için son hazırlıklarını yapan 5G teknolojisinin ortaklıkları da yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

Samsung ve NEC, 5G için imzayı attı

5G çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Samsung ve NEC, bu konuda işbirliği yaparak ortak anlaşma imzaladılar. Güney Koreli ve Japon teknoloji devleri önümüzdeki süreçte önemli bir kısmını 5G’nin oluşturduğu gelecek nesil iş portföyünü birlikte genişletmek için çalışacak.

NEC’in IT tecrübesi, Samsung’un 5G teknolojisi ile birleşecek

Anlaşmanın bir parçası olarak NEC, IT konusundaki uzmanlığını Samsung‘un 5G teknolojisiyle birleştirecek. Samsung ve NEC‘in anlaşması sonucunda her bölge için ayrı olarak yerelleştirilecek biçimde taşıyıcılar sağlanacak. Bu taşıyıcılar karşılaşılacak herhangi bir problemde esnek ve pratik 5G çözümleri sunacak. Özelleştirilmiş servisler ise sorunları çözmek için devamlı bu taşıyıcılarla etkileşim halinde olacak.

NEC’in başkan yardımcısı olan Atsuo Kawamura, Samsung ile ortaklık konusunda kendilerinden emin olduklarını söyledi ve bu ortaklık sonucunda 5G teknolojisindeki liderliklerini kuvvetlendireceklerini açıkladı.

Samsung yıl sonuna kadar 5G teknolojisini devreye sokacak

Altyapısı konusunda büyük ilerleme kaydeden Samsung, 5G teknolojisi konusunda Qualcomm’la da bir ortaklık anlaşması duyurmuştu. Yeni nesil 5G bağlantısına büyük önem vere Koreli teknoloji devi, bu yılın sonuna kadar ülkesinde mobil tabanlı 5G servisini yerel bir taşıyıcı ile paylaşmaya hazırlanıyor.

Kaynak: Techinside.com
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 5G için Samsung ve NEC güçlerini birleştirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 5G için Samsung ve NEC güçlerini birleştirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 5G için Samsung ve NEC güçlerini birleştirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "