Okunma

6,7 Milyar Telefon, 200 Milyon 4G!


18 Temmuz 2014 Cuma 07:00
6,7 Milyar Telefon, 200 Milyon 4G!

ABD’nin Colorado eyaleti, ünlü medya organı Fortune tarafından organize edilen önemli bir ‘beyin fırtınası’ etkinliğine sahne oldu. The Fortune Brainstorm Tech adlı konferans, alanında söz sahibi yüzlerce ismin görüşlerini paylaştığı, kamuoyunu fikir ve düşünceleri ile bilgilendirdiği bir platform olarak dikkat çekti.

Etkinlikte Fortune’dan Michal Lev-Ram’ın sorularını yanıtlayan Ericsson’un İsveçli CEO’su Hans Vestberg, mobil teknolojilere dair önemli konulara değindi.

Günümüz ve gelecek

Günümüzde 6,7 milyar cep telefonu abonesinin var olduğunu belirten Vestberg, abonelerin yalnızca 200 milyonunun 4G hizmetinden yararlandığını sözlerine ekledi. 6,7 milyar kullanıcının 200 milyonunun 4G erişimi, yüzde 3,35’lik bir kullanım oranına denk geliyor.

Vestberg, 2019 yılında 8 milyar mobil genişbant abonesinin mobil olarak internet kullanacağını; 2G, 3G ve 4G’den sonra 5G’ye geçişin beklenildiğini belirtti. Bununla birlikte göstergeler 2019 yılındaki 5G kullanım oranının ne yönde seyredeceği konusunda belirsiz.

:: Mobil teknolojilerin hızı hakkında ne düşünüyorsunuz

yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “6,7 Milyar Telefon, 200 Milyon 4G!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    5G ye geçildiğinde biz 4G de takılı kalırız..

  2. LittleMonster dedi ki:

    5gye geçildiğinde biz hala 3g kullanıyor oluruz

" 6,7 Milyar Telefon, 200 Milyon 4G! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 6,7 Milyar Telefon, 200 Milyon 4G! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 6,7 Milyar Telefon, 200 Milyon 4G! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "