Okunma

6 Çekirdekli AMD Ne Zaman?


01 Mart 2010 Pazartesi 10:15
6 Çekirdekli AMD Ne Zaman?

İşlemci piyasası bu sene altı çekirdekli modellerle tanışacak. Hem Intel, hem de AMD altı çekirdekli masaüstü işlemcilerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

AMD’nin, Thuban kod adlı ilk altı çekirdekli masaüstü işlemcisini yarın başlayacak CeBIT 2010 fuarında tanıtması bekleniyor. Ancak firma bu işlemcilerin ne zaman piyasaya sürüleceğini kesin olarak açıklamış değil.

Phneom II X6, 890GX, 785G, 790FX ve 790GX yonga setine sahip anakartlarla uyumlu olacak

 

Nisan’ın sonu

Gelen son söylentiler, Phenom II X6′ların üyesinin 26 Nisan tarihinde piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Bu tarih şimdilik sadece bir söylentiden ibaret olsa da, daha önce hedeflenen tarihlere bakıldığında kulağa mantıklı geliyor.

Altı çekirdekli Thuban işlemcileri AMD’nin 890GX yonga setli anakartlarıya uyumlu olacaklar. 785G, 790FX ve 790GX yonga setli anakartlar ise BIOS güncellemesi ile bu işlemciye destek verebilecek.

:: AMD’nin altı çekirdekli modelini satın almayı düşünüyor musunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 6 Çekirdekli AMD Ne Zaman? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 6 Çekirdekli AMD Ne Zaman? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 6 Çekirdekli AMD Ne Zaman? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "