6 yıl geliştirilen Electronic Arts oyunu iptal edildi


26 Şubat 2021 Cuma 16:00
ABONE OL
6 yıl geliştirilen Electronic Arts oyunu iptal edildi

Electronic Arts, 6 yıl boyunca geliştirilen bir oyunu iptal etti. Montreal merkezli EA Motive stüdyosu tarafından geliştirilen Gaia kod adlı proje, uzun bir geliştirme sürecinin sonunda iptal edildi. Bloomberg’e göre oyunun geliştirme süreci “çalkantılı” geçti ve Gaia en az bir kez yeniden yapılmaya başlandı. Oyunların geliştirme sürecinde bu tarz olaylar olabiliyor. Fakat oyunun ne kadar süre sonra tekrar geliştirilmeye başlandığı bilinmiyor.

EA, 6 yıldır geliştirilen Gaia kod adlı oyunu iptal etti

Montreal merkezli EA Motive stüdyosu tarafından geliştirilen Gaia‘nın bir oynanış görüntüsü de bulunuyor. EA Play Haziran etkinliğinde Gaia’nın kısa bir prototip oynanışı gösterilmişti. Gaia‘nın iptal edilmesindeki en büyük neden EA’nın projelere ayırdığı kaynakları yeniden değerlendirmesi olarak görülüyor. Gaia’nın EA için gelecek vaat etmeyen bir proje olarak görüldüğü belirtiliyor.

Montreal merkezli EA Motive, 2015 yılında Ubisoft‘tan ayrılan Jade Raymond’ın, Electronic Arts’a katılmasıyla kuruldu. EA Motive, 2017 yılında iptal edilmeden önce Visceral‘ın Star Wars oyunu, “Proje Ragtag” üzerinde çalışıyordu.

2015 yılında EA Motive‘in Assassin’s Creed tarzında bir oyun üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. Bunun Gaia olabileceği iddia ediliyor. Son olarak EA Motive, EA’nın en küçük Star Wars oyunu olarak kabul edilen Star Wars Squadron‘u geliştirdi.
yazarAlpatürk Şahin

1995 yılında Trabzon'da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldı. 2019'dan beri ShiftDelete.Net için içerik üretiyor. Grafik tasarımın yanı sıra, oyunlarla ve müzikle ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Zaten bilgisayarım kaldırmazdı, pek üzülmedim.

" 6 yıl geliştirilen Electronic Arts oyunu iptal edildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 6 yıl geliştirilen Electronic Arts oyunu iptal edildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 6 yıl geliştirilen Electronic Arts oyunu iptal edildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak? Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak?
  2. 2 Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi
  3. 3 BİM'de satılacak drone'u inceledik BİM'de satılacak drone'u inceledik
  4. 4 Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet! Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet!
  5. 5 Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme! Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!
  6. 6 Apple yeni ürünlerini tanıttı! Apple yeni ürünlerini tanıttı!
  7. 7 Ali Babacan çekiminin arka planı! Ali Babacan çekiminin arka planı!
  8. 8 BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik! BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik!
  9. 9 Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme! Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme!
  10. 10 Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık! Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık!