Okunma

60 GHz Kablosuz Ağ!


22 Ekim 2007 Pazartesi 13:00
60 GHz Kablosuz Ağ!
IBM’deki araştırmacılar ve IEEE bünyesindeki bir geliştirme grubu, bu konudaki çalışmaları sürdürüyorlar. Her ne kadar çok yakın zamanda görmeyecek de olsak konu üzerine özellikle IEEE bünyesinde, işi 60 GHz bandını düzenlemek ve kullanılabilir hâle getirmek olan 802.15.3c  çalışma grubu yeni adımlar atıyor. 60 GHz seviyesi şimdiki radyo sinyallerine oranla çok temiz bir frekans ve çok kısa sürelerde çok yüksek miktarlarda verinin aktarılmasını mümkün kılıyor.

Yani?

Etrafta gezinirken taşınabilir video ve müzik çalarınıza tam bir DVD filmin göz açıp kapayıncaya kadar kopyalanması (ve bu sırada kredi kartınıza da borç kaydedilmesi) mümkün olabilir. Tabii paylaşımcı gençliğin elinde daha önemli bir silah olabilir. Hınzır hınzır gülmeyin, RIAA kızmasın.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “60 GHz Kablosuz Ağ!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  2. yorum yazan arkadas gülmeye devam ettikçe (ki kendisi biliyor yani durumun farkında “umarım”) Telekom üzerimizden geçinmeye devam edecek ne yazık ki.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kablolari kimin kestigininden nasil bu kadar emin *****

  Telekom tekeli neredeyse tamamen kalkmistir. Paran var ise kaliteli ekip kurabiliyorsan isletme tecruben varsa, hodri meydan. Wimax ile Ayda 10 YTL ye 10 mbit paketi ile baslamaya ne dersiniz?. 3G [Wimax] Lisansi alan herkes istedigi yerden Internet ersimi getirtip Turkiye’de satabilir.

  Kolay Gelsin.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Haklısın Arkadaşım sana katılıyorum. Türkiyenin derdi azmış gibi birde bunlar çıkıyor. Utanmadan birde kabloları kesiyorlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ben bu yoruma gülerim birde ağlanacak haline gülüyor der.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Başımızda telekom varken bize bu hızları görmek nasip olmaz. Adamlar zaten grevde iken kabloları kesiyorlar. Bu faaliyete geçse bu seferde wi-fi direklerini yıkarlar.

" 60 GHz Kablosuz Ağ! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 60 GHz Kablosuz Ağ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 60 GHz Kablosuz Ağ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "