Okunma

600 Milyon Kullanıcı Tehlikede


01 Temmuz 2008 Salı 21:00
600 Milyon Kullanıcı Tehlikede
Bir grup araştırmacının ortaya koyduğu sonuçlar, güncellenmemiş web tarayıcılarıyla internette dolaşan 637 milyon kullanıcının ciddi risk altında olduğunu gösteriyor. Google web aramalarından ve Secunia adlı güvenlik firmasından alınan verileri değerlendiren araştırmacılar, internet kullanıcılarının %40’ının web tarayıcılarını güvensiz sürümlerde kullandığı sonucuna ulaştı.

İşte İnternet Verileri

Haziran 2008‘de toplanan bilgilere göre, internet kullanıcılarının %78’i Internet Explorer, %16’sı Firefox, %3’ü Safari ve %0,8’i Opera tarayıcılarını kullanıyor. Tarayıcısını en güncel tutanlar ise Firefox kullanıcıları. %92‘si son sürüm tarayıcı kullanan Firefox’çuları %90 ile hemen arkasından Opera izliyor. %70‘lik Apple Safari kullanıcıları ve sadece %52‘si son sürüm tarayıcı kullanan Internet Explorer kullanıcıları ise büyük risk altında görünüyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “600 Milyon Kullanıcı Tehlikede”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    atak değil “saldırı”…

" 600 Milyon Kullanıcı Tehlikede konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 600 Milyon Kullanıcı Tehlikede ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 600 Milyon Kullanıcı Tehlikede ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "