Okunma

8 GB Belleğe Ne Gerek Var?


01 Eylül 2009 Salı 09:31
8 GB Belleğe Ne Gerek Var?

Kaçınızda 4 GB bellek var? Peki, 4 GB belleğe sahip olan okuyucularımızdan kaçı 8 GB’a terfi etmek istiyor? Bu ikinci sorunun cevabının en fazla bir olduğunu düşünüyoruz. Bunun tüm dünyadaki oranının da çok farklı olduğunu pek sanmıyoruz. Ancak Corsair, 8 GB belleğe sahip olmamız gerektiğini düşünüyor olsa gerek, bunun avantajlarını ortaya koyan bir çalışma yapmış.

Firmanın yaptığı testlerde 8 GB belleğe sahip olan sistemin, 4 GB’a oranla %186 daha fazla performans verdiği iddia ediliyor. Yapılan testler oyunların yükleme süreleri, programların açılma süreleri ve aynı anda birden fazla program çalıştırma gibi şeyleri içeriyor.

Bu gibi durumlarda 8 GB belleğin daha iyi olabileceğini kabul edebiliriz fakat bu kadar çok belleğe henüz ihtiyacımız olduğunu düşünmüyoruz. Corsair sanırsak böyle bir test yapmak için biraz erken davrandı.

:: Sizce bir sistemde ideal olarak ne kadar bellek olmalı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “8 GB Belleğe Ne Gerek Var?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hmmm

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bende Dusunmuyorum

" 8 GB Belleğe Ne Gerek Var? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 8 GB Belleğe Ne Gerek Var? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 8 GB Belleğe Ne Gerek Var? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "