Okunma

Dünya Kadınlar Günü Doodle Oldu!


07 Mart 2018 Çarşamba 22:13
Dünya Kadınlar Günü Doodle Oldu!

Doodle’lar ile arama motorunu renklendiren Google bu sefer Dünya Kadınlar Günü Doodle’ı ile gündemde. Google her yıl olduğu gibi bu senede 8 Mart için özel bir doodle hazırladı.

Dünya Kadınlar Günü 2018’de 12 farklı hikaye ile Doodle oldu

Google her özel günde olduğu gibi Dünya Kadınlar Günü içinde özenle hazırlanmış bir Doodle yayınladı.

2018 yılı için yayınlanan Doodle dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan kadınların gönderdiği hikayeler üzerine kuruldu. 12 farklı hikayenin yer aldığı Doodle’da; aşk, güven, mücadele ve hastalık gibi konular ele alınmış.

Dünya Kadınlar Günü Nedir?

Dünya Kadınlar Günü veya Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak adlandırılan özel gün kadınların sosyal ve siyasi hayatını geliştirmesine yardımcı olmak ve ekonomik, sosyal ve siyasi başarılarını kutlamak adına her yıl 8 Mart’ta kutlanıyor.

8 Mart 1857’de New York’ta fabrikayı protesto eden emekçi kadınlar fabrikaya kilitlenmiş ardından çıkan yangın 129 kadın işçinin ölümüne sebep olmuştu.

Bu olaya tepki olarak 1910 yılından itibaren 8 Mart tarihinin Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasına karar verildi. Ülkemizde 1921 yılında ilk kez Emekçi Kadınlar Günü adıyla kutlanmaya başlanan bu özel gün, olayın gerçekleştiği ABD’de ise ancak 1977’den itibaren kutlanmaya başlandı.

:: Google’ın 8 Mart için hazırladığı Doodle’ı nasıl buldunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünya Kadınlar Günü Doodle Oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünya Kadınlar Günü Doodle Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünya Kadınlar Günü Doodle Oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "