A.B. İnterneti Sansürleyecek


23 Nisan 2007 Pazartesi 13:00
A.B. İnterneti Sansürleyecek
İngiltere, Macaristan ve Almanya’yı temsil eden toplam 5 milletvekili ırkçılık propagandası yapan ve fikirlerini internet üzerinden yayma amacında olan sitelerin tamamen yayından kaldırılması gerektiği konusunda fikir birliğine vararak bir yasa taslağı hazırladı ve Avrupa Parlementosunun onayına sundu.


Sanal ırkçılık tarih oluyor.

Veritabanında temizlik

Taslağa göre Avrupa Birliğine üye ülkelerin İSS’leri bundan sonra içeriğini barındırdıkları siteleri daha dikkatli takip edecek ve önceden belirlenmiş yasaklı kriterlerin site içeriğinde tespit edilmesi durumunda siteyi derhal veritabanından silecek.

Taslak Avrupa Komisyonu tarafından onaylandığı takdirde işlemlerin çok kısa sürede gerçekleşeceği tahmin ediliyor zira İSS’lerin yapması gereken işlem son derece basit. Avrupa’nın atacağı bu adımın dünya için sadece bir başlangıç olmasını umduklarını belirten milletvekilleri, A.B. üyesi olmayan ülkeleri de benzer yasa taslakları hazırlamaya davet etti.

Bilgi için: Avrupa Parlementosu
Yazar:
Güçlü Aydoğdu
SDNhttp://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “A.B. İnterneti Sansürleyecek”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  ne için olursa olsun… internet özgürlüğünün kısıtlanmasını hiç iyi bulmuyorum…

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  her konuda olduğu gibi nalıncı keseri gibi kendilerine çalışırlar… fransa içten içe yanıyorken böyle kararlar (hele internet ortamında) komik (acınası) oluyor…

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  arkadaş +1905 yazmış
  demek ki GS li 🙂
  forum sitelerinde biri diğerine katılınca +1 yazar
  bu abartılmış hali

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  İnternet bağımsısdır, kim ne ararsa , kim nereye takılrsa, kişisel yani!, Kötüyü yok edeceklerine güzel bişeyler yapmak için vakit harcasınlar.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence Avrupa’da demokrasi yoktur. Daha doğrusu dünyanın hiç bir yerinde yoktur. Herkesin elindeki rendenin keskin yüzü kendinden tarafa. Doğru el ileri geri hareket ediyor ancak; hep elin sahibi rendeden nasipleniyor.

  Demokrasi sınırsız özgürlük kavramından tamamen uzaktır. Ãœst taraftaki arkadaşımın sözü çok doğru. Özgürlüklerin sınırı bir başkasının özgürlüğünün sınırlarını ihlal etmemelidir.

  Maalesef, Avrupa kendi kaşıdığı sivilceyi yara yapmıştır. İfade özgürlüğü safsatasıyla bütün pisliklerini temizlemeye çalışmış, sonunda başaramayıp karşılarında daha öfkeli bir grup bulunca da bunu yasaklayarak çözme yoluna gitmiştir. Bence ÇOK GEÇ. Atı alan Ãœsküdar’ı aştı.

  İnternette ırkçı içeriği olan siteleri kapatacaklarmış. Buna kendileri bile inanmıyordur eminim. Ben aynı durumda olsam önce üyelerime bir kripto programı veririm ardından bütün mesajları şifrelerim ve sadece onların okumasını sağlarım. Görülen ile anlaşılan birbirinden farklı olur ve beni hiç kimse suçlayamaz 😉 Tamam biraz abartılı oldu bu örnek ama insanoğlu bir şeyi kafasına koymaya görsün. Kırılamayacak kadar güçlü bir kurallar manzumesi mevcut değildir. Hepsi er geç kırılır.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence şaibeli olur. kimin ırkçılıktan ne anladığına bağlı. heleki avrupa ırkçılık gibi konularda nasıl davrandığı aleni olan bir yer.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Demokrasi başkalarının özgürlüğüne zarar vermedikçe özgürlük vaat eder. Bu nedenle gerçek hayatta suç olan ırkçılık gibi akımlar sanal ortamda da suçtur. Peygamberinize yapılan saldırılar da tabii ki suç kapsamına girer.

  Buna karşın “+1905” ile ne ifade ettiğinizi anlayamadım…

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Dünya kanunları her ülkede bir olmadığı sürece biri mutlaka çıkıntılık yapacaktır! Hal böyle iken de istedikleri kadar sansürlesinler ISTEYEN GENE ULASIR!!!!!!!!

  INTERNET TE SANSUR MUMKUN DEGILDIR!
  Bunu aynaya yazsınlar her sabah okusunlar!

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  BilgeAdam a tamamen katılıyorum

  ben de öyle…

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  BilgeAdam a tamamen katılıyorum

  +1905

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  İfade özgürlüğünü yutmuşlar gibi görünüyor. Ya Peygamberimize yapılan hakaretler ne olacak? Dinsel ve ırksal ayrımcılığı yasaklayalım diyenler bir kaç ay öncesinde ifade özgürlüğüne kısıtlama getirilemeyeceğini söyler gibilerdi.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence güzel bir yasak. Irkçılık düşünce değil insanlık suçudur.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  O zaman Türkiye’de yasaklar.

" A.B. İnterneti Sansürleyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere A.B. İnterneti Sansürleyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda A.B. İnterneti Sansürleyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası