A.B. İnterneti Sansürleyecek


23 Nisan 2007 Pazartesi 13:00
ABONE OL
A.B. İnterneti Sansürleyecek
İngiltere, Macaristan ve Almanya’yı temsil eden toplam 5 milletvekili ırkçılık propagandası yapan ve fikirlerini internet üzerinden yayma amacında olan sitelerin tamamen yayından kaldırılması gerektiği konusunda fikir birliğine vararak bir yasa taslağı hazırladı ve Avrupa Parlementosunun onayına sundu.


Sanal ırkçılık tarih oluyor.

Veritabanında temizlik

Taslağa göre Avrupa Birliğine üye ülkelerin İSS’leri bundan sonra içeriğini barındırdıkları siteleri daha dikkatli takip edecek ve önceden belirlenmiş yasaklı kriterlerin site içeriğinde tespit edilmesi durumunda siteyi derhal veritabanından silecek.

Taslak Avrupa Komisyonu tarafından onaylandığı takdirde işlemlerin çok kısa sürede gerçekleşeceği tahmin ediliyor zira İSS’lerin yapması gereken işlem son derece basit. Avrupa’nın atacağı bu adımın dünya için sadece bir başlangıç olmasını umduklarını belirten milletvekilleri, A.B. üyesi olmayan ülkeleri de benzer yasa taslakları hazırlamaya davet etti.

Bilgi için: Avrupa Parlementosu
Yazar:
Güçlü Aydoğdu
SDNhttp://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
13 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

O zaman Türkiye’de yasaklar.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Bence güzel bir yasak. Irkçılık düşünce değil insanlık suçudur.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

İfade özgürlüğünü yutmuşlar gibi görünüyor. Ya Peygamberimize yapılan hakaretler ne olacak? Dinsel ve ırksal ayrımcılığı yasaklayalım diyenler bir kaç ay öncesinde ifade özgürlüğüne kısıtlama getirilemeyeceğini söyler gibilerdi.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

BilgeAdam a tamamen katılıyorum

+1905

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

BilgeAdam a tamamen katılıyorum

ben de öyle…

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Dünya kanunları her ülkede bir olmadığı sürece biri mutlaka çıkıntılık yapacaktır! Hal böyle iken de istedikleri kadar sansürlesinler ISTEYEN GENE ULASIR!!!!!!!!

INTERNET TE SANSUR MUMKUN DEGILDIR!
Bunu aynaya yazsınlar her sabah okusunlar!

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Demokrasi başkalarının özgürlüğüne zarar vermedikçe özgürlük vaat eder. Bu nedenle gerçek hayatta suç olan ırkçılık gibi akımlar sanal ortamda da suçtur. Peygamberinize yapılan saldırılar da tabii ki suç kapsamına girer.

Buna karşın “+1905” ile ne ifade ettiğinizi anlayamadım…

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Bence şaibeli olur. kimin ırkçılıktan ne anladığına bağlı. heleki avrupa ırkçılık gibi konularda nasıl davrandığı aleni olan bir yer.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Bence Avrupa’da demokrasi yoktur. Daha doğrusu dünyanın hiç bir yerinde yoktur. Herkesin elindeki rendenin keskin yüzü kendinden tarafa. Doğru el ileri geri hareket ediyor ancak; hep elin sahibi rendeden nasipleniyor.

Demokrasi sınırsız özgürlük kavramından tamamen uzaktır. Ãœst taraftaki arkadaşımın sözü çok doğru. Özgürlüklerin sınırı bir başkasının özgürlüğünün sınırlarını ihlal etmemelidir.

Maalesef, Avrupa kendi kaşıdığı sivilceyi yara yapmıştır. İfade özgürlüğü safsatasıyla bütün pisliklerini temizlemeye çalışmış, sonunda başaramayıp karşılarında daha öfkeli bir grup bulunca da bunu yasaklayarak çözme yoluna gitmiştir. Bence ÇOK GEÇ. Atı alan Ãœsküdar’ı aştı.

İnternette ırkçı içeriği olan siteleri kapatacaklarmış. Buna kendileri bile inanmıyordur eminim. Ben aynı durumda olsam önce üyelerime bir kripto programı veririm ardından bütün mesajları şifrelerim ve sadece onların okumasını sağlarım. Görülen ile anlaşılan birbirinden farklı olur ve beni hiç kimse suçlayamaz 😉 Tamam biraz abartılı oldu bu örnek ama insanoğlu bir şeyi kafasına koymaya görsün. Kırılamayacak kadar güçlü bir kurallar manzumesi mevcut değildir. Hepsi er geç kırılır.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

İnternet bağımsısdır, kim ne ararsa , kim nereye takılrsa, kişisel yani!, Kötüyü yok edeceklerine güzel bişeyler yapmak için vakit harcasınlar.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

arkadaş +1905 yazmış
demek ki GS li 🙂
forum sitelerinde biri diğerine katılınca +1 yazar
bu abartılmış hali

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

her konuda olduğu gibi nalıncı keseri gibi kendilerine çalışırlar… fransa içten içe yanıyorken böyle kararlar (hele internet ortamında) komik (acınası) oluyor…

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

ne için olursa olsun… internet özgürlüğünün kısıtlanmasını hiç iyi bulmuyorum…

" A.B. İnterneti Sansürleyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere A.B. İnterneti Sansürleyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda A.B. İnterneti Sansürleyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!