Okunma

1760 Adet PS3 Bir Araya Gelirse Ne Olur?


02 Aralık 2010 Perşembe 13:30
1760 Adet PS3 Bir Araya Gelirse Ne Olur?

Süper bilgisayar adı verilen cihazlar her zaman, son kullanıcının  görmediği bileşenlerden oluşmak zorunda değiller. (Dünyanın En Hızlı Süper Bilgisayarı Çin’de)

Bazı süper bilgisayarlar var ki her gün evimizde kullandığımız cihazların bir araya gelmesinden bile oluşabiliyorlar.

 

1760 adet PlayStation 3 bu şekilde gözüküyor

 

ABD Hava Kuvvetleri Kullanıyor

Buna en güzel örnek ise ABD Hava Kuvvetlerinin kullandığı süper bilgisayar olsa gerek.

Yapay zeka araştırmaları, uydu fotoğraflarını işleme ve radar ayarları için kullanılan süper bilgisayar 1760 adet PlayStation 3 bir araya getirilerek yapılmış. (Gelmiş Geçmiş En Gelişmiş Bilgisayar Yapılıyor)

168 adet ayrı grafik işlemciye ve 84 adet sunucuya bağlı olan 1760 adet PlayStation 3’ten meydana gelen bu cihaz, dünyanın en hızlı 33. süper bilgisayarı olma unvanına da sahip.

 

:: PlayStation 3’ün bu amaçla kullanılabileceğini hiç düşünmüş müydünüz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 1760 Adet PS3 Bir Araya Gelirse Ne Olur? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 1760 Adet PS3 Bir Araya Gelirse Ne Olur? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 1760 Adet PS3 Bir Araya Gelirse Ne Olur? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "