Okunma

ABD: Anonymous Elektriğimizi Kesebilir


22 Şubat 2012 Çarşamba 11:30
ABD: Anonymous Elektriğimizi Kesebilir

İnternetin en popüler “hacktivist” grubu olan ve şimdiye kadar saldırdıkları her kurumu hacklemeyi başarmış olan Anonymous, ABD’nin korkulu rüyası haline geldi. Wall Street Journal’ın haberine göre ABD Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) Başkanı, Anonymous’un bütün ABD’nin elektriğini kesebileceğini duyurdu.

NSA’den Keith Alexander’ın bir toplantıda dile getirdiği üzere Anonymous’un artık ABD’ye karşı ulusal tehlike oluşturan durumlar listesine dahil edilmesi durumunda Anonymous’un yapacağı siber saldırılar da nükleer savaş ya da terör eylemleri ile aynı kefeye konabilecek.

  

Anonymous, genellikle gerçekleştirdikleri DDoS (Distributed Denial of Service) saldırıları ile hedeflerindeki web sitelerinin sunucularına sahte istekler göndererek erişim engelliyorlardı. Ancak bunun dışında birçok farklı sunucudan bilgileri çalmalarını sağlayan daha gelişmiş saldırı yöntemleri de bulunuyor. Bütün bir ülkenin elektriğini kesip kesemeyecekleri konusunda Anonymous, blogları üzerinden iddiaları “saçmalık” olarak değerlendirmiş olsa da, NSA’e göre önümüzdeki yıllarda böyle bir saldırı gerçekleştirme ihtimalleri var.

NSA’in doğrultusunda 2013 bütçesinde Anonymous’a karşı bir bütçe ayrılıp ayrılmayacağı ve ABD’nin bu konuda nasıl önlemler alacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak NSA’in raporu Obama tarafından onaylanırsa ABD’nin Anonymous’a karşı bir siber ekip kurma ihtimali bile bulunuyor.

:: Sizce Anonymous böyle bir saldırı gerçekleştirebilir mi?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

25 yorum - “ABD: Anonymous Elektriğimizi Kesebilir”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Editör Gerekli yorumu yapmış bence sonuna kadar da haklı . ABD’nin genel stratejisi …

 2. SDN Okuru dedi ki:

  anonymous fazlasıyla iddalı 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yahu arkadaş anlamak imkansız bu ülkede hala elektrik olmayan köyler var siz microfost çökse ne yaparız diyorsunuz!
  Olacak şu elektronik veri kaybından yanacak olan büyük holdingler defterle veresiye devrine döner kodamanlar da sivil halka yüklenir doğal olarak birileri baş kaldırırsa da duman bombasıyla sinüzitleri açılır bu kadar, az ötesinde de birkaç masumu vurup gözdağı verdiler mi nükleer bombaya filan hiç gerek kalmaz herkes siner…

  Ama danışıklı dövüş yorumunu son derece katılıyorum!

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu lavuklara kıl oluyodum bu haber yargılarımı değiştirdi

 5. surmelim37 dedi ki:

  Belki resmi olarak ülkemizin siber bir ordusu yok ( belki de var ) ama inanın Türkiye’nin de Anonymous dan hiç de geri de kalmayacak bir siber ordusu oluşucak durum da. Eğer gerçekten hacking işleri ile uğraşan arkadaşlar varsa aramız da bu işi profesyonel derece de yapan insanların da olduğunu bilmeniz gerek.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  şahan’ın “bill gates’in oğlu can ıtın” skeci geldi birden aklıma 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Anonymous = ABD siz neyin hesabını yapıyorsunuz ya 🙂

 8. ethem dedi ki:

  Anonymous bi halt yapamaz. yaptıkları zayıf sitelere erişimi kısa bir süreliğine engellemek, bunun fazlasını yapamazlar. cahil insanları korkutmak için uydurulan saçma şeyler. biraz gerçekçi ve tedbirli olmamız çok faydalı olur bu tür şeylere inanmaktansa

 9. ALPARS™ dedi ki:
 10. HRNKC dedi ki:

  abd de ateş baskını görmek isteriz…

 11. SDN Okuru dedi ki:

  o değilde adam 2011 yılındayız diyor epic fail işte 😀 Hiç değilse ergen espiriler yapmıyorum değilmi :). Sen düzelt doğrusunu benline al

 12. -Beneficence- dedi ki:
 13. spybot dedi ki:

  yok artık.

 14. NecronomicoN dedi ki:

  siber ordu kurabilmek için kendilerine düşman yaratıyorlar işte. diyecekler ki siber orduyu kurmamız lazım bakın adamlar bizi tehtit ediyorlar. Savaşların şekli yavaş yavaş değişiyor. İnşallah bu internet üzerinde silahlanma olaylarında bizim devletimiz geri kalmaz ve çok geçmeden kendi siber ordusunu kurmaya başlar..

 15. ibozer dedi ki:

  Kendin pişir kendi ye türü yeni bi örgüt devşirip herkese karışmak ne güzel iş yahu…

 16. SDN Okuru dedi ki:

  grup yöneticilerinin amerika güdümünde olduğunu düşünü***** dövüş.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  bu adamları Neden se çok seviyorum.. heh heh heh kimse bunların elinden kurtulamaz daha teknoloji o kadar gelişmedi :-P:-P

 18. SDN Okuru dedi ki:

  SDN OKURU 22.02.2012 14:04 İnterneti o kadar küçük görmeyin. 2011 yılındayız. Siber saldırıyla tüm bilgilerinizi, askeri belgeleri, konuda olduğu gibi elektriğinizi bile kesebilirler ***** anda windows yazılımları kullanılmaz hale gelse iletişimin durumunu düşünmek bile ***** saldırıları küçümsemeyin bence.

  o değilde adam 2011 yılındayız diyor epic fail işte 😀

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Wawwwooww çok etkilendim…

 20. SDN Okuru dedi ki:

  İnterneti o kadar küçük görmeyin. 2011 yılındayız. Siber saldırıyla tüm bilgilerinizi, askeri belgeleri, konuda olduğu gibi elektriğinizi bile kesebilirler ***** anda windows yazılımları kullanılmaz hale gelse iletişimin durumunu düşünmek bile ***** saldırıları küçümsemeyin bence.

 21. ozkanbey dedi ki:
 22. -Beneficence- dedi ki:
  Alıntı ozkanbey Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  NSA’den Keith Alexander’ın bir toplantıda dile getirdiği üzereAnonymous’un artık ABD’ye karşı ulusal tehlike oluşturan durumlarlistesine dahil edilmesi durumunda Anonymous’un yapacağı siber saldırılar da nükleer savaş ya da terör eylemleri ile aynı kefeye konabilecek.

  Terör eylemlerini anladık ama nükleer savaş nedir ya İnternete nükleer füze mi atacaklar

  Yazıyı tam okumadan yorum yapmak bizim millete has bir özellik galiba siber saldırılar ikinci planda iken birinci planda olan nükleer savaş ve terör eylemleri ile aynı kefeye konulabilecek diyor internete nükleer füze atacaklar değil.

 23. mustang dedi ki:

  Eğer becerebiliyorlarsa ABD nin komple fişini çeksinler.
  Hiç olmassa işe yarar bir şey yapmış olurlar.

 24. ozkanbey dedi ki:

  NSA’den Keith Alexander’ın bir toplantıda dile getirdiği üzereAnonymous’un artık ABD’ye karşı ulusal tehlike oluşturan durumlarlistesine dahil edilmesi durumunda Anonymous’un yapacağı siber saldırılar da nükleer savaş ya da terör eylemleri ile aynı kefeye konabilecek.

  Terör eylemlerini anladık ama nükleer savaş nedir ya İnternete nükleer füze mi atacaklar

" ABD: Anonymous Elektriğimizi Kesebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD: Anonymous Elektriğimizi Kesebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD: Anonymous Elektriğimizi Kesebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "