Okunma

Dergi Reklamları İnternete Kayıyor


30 Mart 2009 Pazartesi 14:05
Dergi Reklamları İnternete Kayıyor

Basılı yayınlar ekonomik krizi daha yoğun yaşıyor. eMarketer tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2007’de 14 milyar dolar olan basılı dergi reklam gelirlerinin içinde bulunduğumuz yıl sonunda yaklaşık 3 milyar dolarlık düşüşle 11 milyar dolar seviyesine inmesi bekleniyor. Düşüş yavaşlayarak sürse de 10 milyar dolar civarında sabitleneceği tahmin ediliyor.


Reklamlar hızla internet yayınlarına kayıyor.

Bu düşüşü hafifletmek isteyen yayıncılar online versiyonlara yoğunlaşmış durumda. Advertising Age’in Ocak 2009 tarihli araştırmasına göre ABD’de çıkan yayınların internet reklamları gelirleri hızla yükseliyor. En büyük payı 245 milyon dolarla Time grubu alırken, Hearst Magazine 124 milyon dolarla ikinci, Hachette Pilipacchi Media ise 104 milyonla üçüncü sırayı alıyor. Bu saydıklarımız dahil olmak üzere tüm online yayınların gelirleri yüzde 3’le yüzde 12 arasında değişiyor.

:: Reklam verecek olsanız basılı yayın mı online mı?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dergi Reklamları İnternete Kayıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dergi Reklamları İnternete Kayıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dergi Reklamları İnternete Kayıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "