Okunma

İnterneti Netflix ve YouTube Sömürüyor


12 Kasım 2013 Salı 08:00
İnterneti Netflix ve YouTube Sömürüyor

Amerikan genişbant internet sağlayıcısı Sandive, internet altyapısını büyük ölçüde işgal eden trafiği en yüksek 10 siteyi açıkladı. Üst sıraları Netflix ve YouTube gibi video tabanlı siteler kaplarken, gönderme trafiğinde BitTorent’in payı dikkat çekti.

İndirme trafiğinde ilk iki sıraya oturan video servisleri Netflix ve YouTube sırasıyla yüzde 31.62 ve yüzde 18.69’luk paylara sahip. Gönderme trafiğinde ise üçüncülük ve dördüncülük koltuğunu paylaşan ikili, toplamda ilk iki sıradaki yerini kaptırmıyor. Her iki sitenin yarattığı trafik, ilk 10 site içinde neredeyse yarıya yaklaşıyor.

YouTube ve Netflix’i indirme ya da göndermeye bağlı olarak Bittorent, HTTP ve SLL takip ediyor. Apple’ın iTunes’u toplam trafikte yüzde 3’lere yaklaşırken, FaceTime servisi gönderme trafiğinde yüzde 1.44’lük bir payla listeye giriyor. Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’un trafiği ise yüzde 1.5’ler civarında seyrediyor.

:: Sonuçlarda sizi şaşırtan bir site ya da uygulama var mı?

 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İnterneti Netflix ve YouTube Sömürüyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    seed yapın paylaşıma destek panpalar

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Seedleyin bos durmayin koçlar

" İnterneti Netflix ve YouTube Sömürüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnterneti Netflix ve YouTube Sömürüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnterneti Netflix ve YouTube Sömürüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "