ABD Kongresi’nden Apple’a gizlilik çağrısı


13 Şubat 2021 Cumartesi 22:34
ABONE OL
ABD Kongresi’nden Apple’a gizlilik çağrısı

ABD Kongresi Komitesi, Apple tarafından hazırlanan “Gizlilik Politikası” için çağrı yaptı. ABD Kongresi ilgili komitesi tarafından Apple CEO’su Tim Cook’a bir mektup gönderildi. Mektupta üst düzey isimlerin imzası bulunurken, Apple’ın mağaza üzerinde yer alan uygulamalar için gizlilik politikasını “yükseltmesini” istedi.

Farklı kategorilerde yoğun kullanım oranlarına sahip olan Apple için ABD’deki birçok kurum çalışma yapıyor. ABD’nin alt yasama organı ABD Kongresi’nden de Apple’a, kullanıcıların gizliliğine karşı zararlı olabileceği düşünülen kısımlar için güncelleme talebi geldi.

ABD Kongresi Apple yönetiminden gizlilik talebinde

Apple’a gönderilen mektupta ABD Kongresi’nde yer alan önemli isimlerin imzası bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret Komitesi Başkanı Frank Pallone Jr. ve Tüketicinin Korunması ve Ticaret Alt Komitesi Başkanı Jan Schakowsky, Apple CEO’su Tim Cook’a kullanıcıların gizliğini öne çıkaran politika hazırlanmasını yazdı.

Apple da uygulamaların şeffaflığını sağlayan ve kullanıcıların faydasına olacağı belirtilen politikayı yeni kullanıma aldı. Bu politikayla veri toplama süreci ve sistemin açıklamalarını belirten özellikler kullanıcılara sunulmuştu. ABD Kongre Komitesi, Apple yönetiminden denetim prosedürünün ayrıntılarını ve bunların hangi aralıklarla değiştirildiğini sordu. Ayrıca uygulama gizliliği için yürüten adımlar ve denetlenen uygulamaların sayısı da talep edildi.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/abd-kongresi-apple-gizlilik-cagrisi.jpg

Uygulamalarda kullanıcı gizliliği sağlanmadığı anlarda da nasıl adım atılacağına dair merak bulunduğu belirtildi. Bu tür anlarda Apple’ın nasıl adım atacağı da söz konusu mektuba eklendi. Kullanıcıların gizliliğinin sağlanması için daha fazla çalışma yapılması gerektiği vurgulandı.

Bazı kaynaklara göre birçok uygulama gizlilik konusunda kullanıcılara sahte bilgiler sunuyor. Bu kullanıcıların bilgilerinin toplanmasına ve başta reklam olmak üzere birçok amaçta kullanılıyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

aynı şeyi google’dan da istesinler. android için benzer şeyleri Google’ın da yapması gerekir.

" ABD Kongresi’nden Apple’a gizlilik çağrısı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD Kongresi’nden Apple’a gizlilik çağrısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD Kongresi’nden Apple’a gizlilik çağrısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme