Okunma

ABD’nin Sanal Atış Alanı


20 Haziran 2011 Pazartesi 11:30
ABD’nin Sanal Atış Alanı

Internet üzerinden yapılan saldırılar, virüsler ve hacker’lar artık o kadar tehlikeli ve ciddi bir hâl aldı ki, hükümetler bunlara önlem alabilmek için özel birimler kurmaya başladı. (Sadece Kodlardan Oluşan İlk Silah: Stuxnet)

Bunların arasında, tahmin edebileceğiniz gibi ABD de var. Reuters’in haberine göre, ABD hükümeti siber savaş uzmanları yetiştirmek ve eğitmek için tüm internetin bir simülasyonunu oluşturacak.

Siber savaş uzmanları National Cyber Range’de denemeler yapacak

DARPA Kullanacak

DARPA (Defense Advanced Resarch Projects Agency – Gelişmiş Savunma Projeleri Araştırma Ajansı) tarafından kullanılacak bu yapay internet üzerinde, uzmanlar olası tehlikelere nasıl karşı konulacağını ve karşı saldırıların nasıl yapılacağını deneme fırsatı bulacaklar.

Bu proje için ayrılan paranın 130 milyon dolar olduğu iddia ediliyor. National Cyber Range (Ulusal Siber Atış Alanı) adı verilen bu sistemi geliştirmek için Lockheed Martin ve John Hopkins Üniversitesi’nin yarış halinde olduğu belirtiliyor.

National Cyber Range’in 2012’nin ortalarında kullanılmaya başlanması bekleniyor.

:: Gelecekte savaşlar sizce sanal ortamda mı yapılacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “ABD’nin Sanal Atış Alanı”

 1. kingofbet dedi ki:

  işgal etsinler kardeş işgal etmedikleri yer kalmadı zaten

 2. halil413 dedi ki:

  bazı insanlar amerikan oyunlarında düblörde olsa kendı atalarını vurmaya razı

 3. virtual worms dedi ki:

  ee artık meydan savaşları yerini sanal ortama bıraktı. Hangi ülkenin devlet site ve sunucularına zarar gelirse veya çökerse ülke koasa gider buda kaybetmesi ***** />
  Türkiyede biraz bu konulara ağırlık verse güzel olur.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  A.B.D Çok Güzel Bir Projeyi Hayata Geçirmek Üzere Anlaşılan…

 5. zebaniselo dedi ki:

  heryerde işgal yapan abd,şimdi de sanal alemde işgal hazırlıkları yapıyor.

" ABD’nin Sanal Atış Alanı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD’nin Sanal Atış Alanı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD’nin Sanal Atış Alanı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "