ABD olaylarından Twitter da nasibini aldı


04 Haziran 2020 Perşembe 22:50
ABD olaylarından Twitter da nasibini aldı

Son bir haftanın gündemini meşgul eden ABD olayları, sosyal medya devi Twitter için olumlu bir etki yansıttı. Haber takibi ve bilgi paylaşımı için kullanılan platforma olan ilgide büyük bir artış yaşandı.

Corona virüsü hızla yayılmaya devam ederken patlak veren ırkçılık olayları, platforma olan ilgiyi doğal olarak arttırdı.

ABD olayları ve corona virüsü Twitter’ı olumlu etkiliyor

Uygulamanın günlük olarak güncellenen istatistiklerine göre Twitter bu zamana kadarki en iyi haftasını yaşıyor. Güncellenen istatistiklere göre uygulama 3 Haziran’da 677 bin indirildi. Önceki aylarda bu sayı 300 bin civarında seyrediyordu. Platformun tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de paylaşılan içeriklerin sansürsüz oluşu. Diğer sosyal medya sitelerine göre daha az sansür uygulayan sitede paylaşılan videolar daha çok ilgi çekiyor.

abd olayları twitter

Bu hafta Amerika içerisinde indirme rekoru kıran uygulama küresel bir sıralama yapacak olursak daha düşük bir sırada yer alabilir. Zira protestolar birincil olarak ABD’yi ilgilendiriyor. Teyit edilen 677 bin indirmenin 140 bini ABD kaynaklı, bu sayının kalanını çoğunlukla Hindistan, Brezilya ve Meksika oluşturuyor.

ABD dışında daha yoğun bir ilginin olması; olayların tüm dünya tarafından takip edildiğinin bir göstergesi diyebiliriz. 2019 yılın sonunda uygulamanın günlük aktif kullanıcısı 31 milyon dolaylarındaydı. Bu sayı 2020 yılının ilk çeyreğinde 33 milyona yükseldi. Bu artışın nedenlerinden birinin corona virüsü salgını olduğunu söylemek zor değil.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “ABD olaylarından Twitter da nasibini aldı”

 1. Anonim dedi ki:

  twitter başkan trump’ın mesajını engelledi kurallara uygun değil diye 🙂 seviyorum bu ülkenin bazı özelliklerini

 2. Anonim dedi ki:

  Ülkemize Twitter yerineyazbee patlaması olmalı aynı işlevi de görüyor

" ABD olaylarından Twitter da nasibini aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD olaylarından Twitter da nasibini aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD olaylarından Twitter da nasibini aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 2. 2 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 3. 3 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 4. 4 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 5. 5 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 6. 6 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 7. 7 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar
 8. 8 Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe
 9. 9 Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak! Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak!
 10. 10 Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video) Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video)