ABD donanması 3D baskı robotları yapıyor!


08 Ekim 2018 Pazartesi 17:00
ABD donanması 3D baskı robotları yapıyor!

ABD donanması ve Lockheed Martin havayolu şirketi, 3D baskıların üretimini optimize etmek ve yapay zekanın 3D baskı robotlarına nasıl entegre edilebileceğini araştırmak için bir araya geldi.

ABD donanması 3D baskı robotları yapıyor!

3D baskı parçalarını denetlemek ve optimize etmek için yapay zeka kullanacak yeni nesil akıllı robotlar geliştiriliyor. ABD donanması deniz kuvvetleri araştırma ofisi (ONR), projenin 2 yıllık bütçesini 5.8 milyon dolar olarak belirledi.

Projenin temel amacı karmaşık 3D baskı parçalarının üretiminin nasıl optimize edileceğine dair bağımsız kararlar alabilen robotlar oluşturmak. Halihazırda 3D baskı teknolojileri yaygın bir şekilde kullanılmakta, yüksek düzey başarı için sürekli denetleme ve inceleme gerektirmekte. Bu nedenle ABD donanması iş yükünü azaltmak için 3d baskı robotlarını üretmek ve bu robotlara yapay zekayı entegre etmek istiyor.

Araştırmacılar, daha iyi 3D baskı robotları üretebilmek için yeni yazılımlar ve sensörler geliştiriyorlar. Projenin merkezinde doğrulanmış analiz ve 3D baskı robotik sistemlerine entegrasyonu yer almakta. Bir başka deyişle, 3 boyutlu yazıcılar, makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak, kendi başlarına uygun ayarlamalar yapabilecekler. 3D baskı robotları birbirinden öğrenecekler ve kendilerini sürekli geliştirecekler, süreci optimize edecekler.

Abd-ordusu-3d-baskı-robotları-yapıyor2

Hangi amaçla kullanılcak?

Lockheed Martin ‘den Zoch Loftus proje için şunları söyledi: “Proje sonunda robotlara güvenerek, kaliteli ve kullanışlı parçalar üretebilirsiniz. Sürdürebilirliği üzerine düşünürsek, bir tamircinin denizde gemi için veya çölde kamyon için yedek parça yazdırdığını düşünün. Bu 3D baskıyı bir sonraki aşamaya taşıyacaktır”.

Araştırma projesinde yüksek güçte lazer ışınları kullanan çok eksenli robotlar kullanılıyor. Deneylerde sıklıkla kullanılan malzemenin Titanyum alaşımı(ti-6aı-4v) olduğu da ortaya çıktı. Bu malzeme kullanımı ise 3d baskı teknolojisinin yakın zamanda askeri amaçlı olarak kullanılacağını gösteriyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “ABD donanması 3D baskı robotları yapıyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu teknolojinin gelişimi heyecan verici

" ABD donanması 3D baskı robotları yapıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD donanması 3D baskı robotları yapıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD donanması 3D baskı robotları yapıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Reisin boykot edin dediği teknoloji firmalarını sıraladık! Reisin boykot edin dediği teknoloji firmalarını sıraladık!
 2. 2 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 3. 3 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 4. 4 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 5. 5 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 6. 6 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 7. 7 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 8. 8 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 9. 9 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 10. 10 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme