Okunma

Psikolojik Savaşta Yeni Silah: iPhone


01 Mart 2011 Salı 13:37
Psikolojik Savaşta Yeni Silah: iPhone

Televizyon ve filmleri kullanarak psikolojik savaş uygulayan ABD, son yıllarda yeni propaganda silahlarını artırmaya başladı. Sadece filmlerle yetinmeyen ordu bilgisayar oyunları, sosyal ağlar ve popüler cihazları da propaganda yapılacaklar listesine alıyor.

Facebook üzerinden gönüllü asker toplayan ABD silahlı kuvvetleri şimdi ise iPhone‘u bir propaganda aracına dönüştürmek istiyor.

iPhone’dan Propaganda Öyküleri

Popüler telefon için geliştirilen özel uygulamayla birlikte kullanıcılar ücretsiz olarak askerlerin hikayelerine ulaşabilecek. Yaklaşık 500 askerin kişisel blog ve hikayelerinden oluşan uygulama rastgele ya da konulu olarak kullanıcılara içerik sunacak.

Savaş hikayeleri, eğitim hikayeleri ya da kahramanlık hikayelerini cep telefonuna yollayan ABD ordusu ücretsiz uygulamasını bugün itibariyle AppStore‘a yüklemiş bulunuyor.

:: ABD ordusunun psikolojik savaş tekniklerinin farkında mısınız?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Psikolojik Savaşta Yeni Silah: iPhone konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Psikolojik Savaşta Yeni Silah: iPhone ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Psikolojik Savaşta Yeni Silah: iPhone ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "