ABD-Rusya gerginliği, FaceApp yüzünden artabilir


18 Temmuz 2019 Perşembe 09:00
ABD-Rusya gerginliği, FaceApp yüzünden artabilir

ABD Rusya gerginliği, birçok nedenden ötürü zaman zaman yükselse de bu sefer ki sebep çok farklı. ABD Senatosu azınlık lideri Chuck Schumer, FBI ile Federal Ticaret Komisyonu kurumlarını ulusal güvenlik için göreve çağırdı. Schumer’ın ilgili çağrıyı yapmasının sebebi, Rusya merkezli FaceApp yaşlandırma uygulaması.

ABD Rusya gerginliği yeniden gündeme gelebilir

FaceApp yaşlandırma uygulaması hakkında ulusal güvenlik ve gizlilik soruşturması talep eden azınlık lideri, FBI Direktörü Christopher Wray’e ve Federal Ticaret Komisyonu Başkanı Joe Simons’a bir mektup yazdı. Schumer, yazdığı mektubunda kullanıcıların yüzlerini yaşlandıran bir filtre nedeniyle popülerliği artan uygulamanın ulusal güvenlik ve mahremiyet riski taşıdığından bahsetti.

ABD Rusya gerginliği

ABD vatandaşları adına endişelendiğini söyleyen Chuck Schumer, uygulamanın kişisel fotoğraflara ve verilere tam ve değiştirilemez bir erişim talep etmesinden dolayı çok tehlikeli olduğunu belirtti. Bunun dışında Rus menşeli FaceApp’in, kendi ülkesinin hükümetine kullanıcı verileri sağladığı iddiası henüz doğrulanamadı.

FaceApp yaşlandırma uygulaması ekibinin cevabı ne?

Petersburg merkezli bir şirket olan Wireless Lab tarafından geliştirilen FaceApp, kendi internet sitesinde 80 milyondan fazla aktif kullanıcının kendilerini tercih ettiğini söylüyor. 2017 yılında piyasaya sürülen yazılım, daha önce etnik köken filtrelerini ırkçılık suçlamalarından ötürü kaldırmak zorunda kalmıştı.

FaceApp yaşlandırma uygulaması

FaceApp, kullanıcı verilerini üçüncü şahıslara satmayı veya onlarla bu bilgileri paylaşmayı reddetti. Buna ek olarak şirketin araştırma ve geliştirme ekibi, firmanın Rusya’da olmasına rağmen böyle bir olayın söz konusu olmayacağını dile getirdi. Senato üyesi Schumer ise bu olayın üstüne gitmeye devam edeceğini açıkça söyledi.
Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Facebook ve instagramın bu programdan ne farkı var. Hepsi bilgilerimize erişiyor. En güzeli eski tuşlu telefonları kullanmak ama şimdiki zaman şartları mecbur bırakıyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Apple söylersin, kaldır şu programı appstore’den dersin. Iphone’lerde engellemiş olursun. Iphone kullanan amerikalı cia ajanlarını da bu tezgahtan kurtarırsın. Eminim birkaçı bu applikasyonu kullanmıştır. Bizim mit’te çalışanlar napıyor acaba? Her programa sazan gibi atlıyorlar mı, böyle uygulamaları kullananlar var mı? Merak ettim doğrusu.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Bir sürü program için galeri erişim izni veriyoruz bu programa neden bu kadar taktılar anlamıyorum. Rus firması olunca sıkıntı oldu heralde.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

TELEFON AÇARKEN ZATEN PARMAK İZİ, İRİS TARAMASI VE YÜZ TARAMASIYLA BİLGİLERİMİZİ PAYLAŞTIK DAHA NE KALDI Kİ. AMERİKANIN BU ÇABALARI TAMAMEN DUYGUSAL HEP BEN YAPAYIM DÜNYA BİZDEN ALSIN İSTIYOR

" ABD-Rusya gerginliği, FaceApp yüzünden artabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD-Rusya gerginliği, FaceApp yüzünden artabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD-Rusya gerginliği, FaceApp yüzünden artabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  2. 2 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  3. 3 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  4. 4 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  5. 5 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  6. 6 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  7. 7 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  8. 8 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  9. 9 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  10. 10 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor