ABD Senatosu tarafından kripto para açıklaması


15 Temmuz 2019 Pazartesi 08:00
ABD Senatosu tarafından kripto para açıklaması

Kripto para piyasası adına bazı markalar tarafından yapılan çalışmalar, Amerika Birleşik Devletleri’nin yönetici meclisinde yer alan kimi milletvekillerince hoş karşılanmıyor. Daha önce Facebook’un Libra isimli kripto parasına karşı çıkanlar, şimdi de büyük teknoloji şirketlerinin tercih ettiği sanal para girişimlerinin önünü kesmek istiyor.

Kripto para piyasası adına büyük bir kısıtlama yolda!

Sanal para fikrine sıcak bakmayan kişilerden biri olan Donald Trump, birçok kripto para birimini eleştirmişti. Buna ek olarak Facebook ve diğer markaları da tenkit eden ABD Başkanı, onlar hakkında şöyle bir açıklama yapmıştı: “Eğer onlar bir banka olarak hizmek vermek istiyorlarsa, bir bankacılık sözleşmesi yapmalılar. Ayrıca, bize ve küresel düzenlemelere de tabi olmalılar.”

kripto para

Cumhuriyetçi Parti cephesinden yapılan bu açıklamadan sonra şimdi de Demokratik Parti’nin böylesine bir tavır takınması, her zaman yaşanmayan bir olayın yaşanmasını sağladı. Birbirine rakip olan iki taraf, kripto para piyasası adı altında kullanılması planlanan kaynakların kullanımına bir dayanışma ile darbe vurmak istiyor.

kripto para piyasası

Büyük teknoloji şirketlerinin finansal kurumlar olarak işlev görmesini veya dijital para birimlerini piyasaya sürmelerini önleme önerisi, Finansal Hizmetler Komitesi grubuna liderlik eden Demokratik Parti milletvekilleri aracılığı ile tartışılmak üzere Senato’da dağıtıldı.

Mark Zuckerberg’in mecrasına ait olan Libra adlı dijital paranın yanı sıra, diğer para birimleri de incelenecek. Bu öneri sonucu ortaya çıkacak olan kuralları ihlal eden markaların günde 1 milyon dolar para cezasına çarptırılması düşünülüyor. Bu cezanın detayları henüz paylaşılmadı.

ABD’nin bir numaralı isminden sonra ülkenin Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell da bu husus hakkındaki endişelerini dile getirmişti. Powell, Libra’nın şu konularda netleşmediği sürece bir adım ileri gidemeyeceğini belirtmişti. İlgili konuları sıralamak gerekirse:

— Müşteri gizliliğinin korunması nasıl sağlanacak?

— Kara para aklama konusunda ne tarafta yer alınacak?

— Tüketicinin korunması mevzusunda son durum ne?

— Finansal istikrar sağlanacak mı?

Teknoloji firmalarına ciddi bir mesaj” olarak değerlendirilen taslağın adı “Büyük Teknoloji Grubunun Finans Yasası’nın Dışında Tutulması” şeklinde ifade edildi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “ABD Senatosu tarafından kripto para açıklaması”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  türkiye ABD yıl yener iman gücüyle oda

" ABD Senatosu tarafından kripto para açıklaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD Senatosu tarafından kripto para açıklaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD Senatosu tarafından kripto para açıklaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 2. 2 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 3. 3 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 4. 4 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 5. 5 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 6. 6 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 7. 7 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 8. 8 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 9. 9 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 10. 10 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi