ABD, Tencent için de TikTok benzeri çalışmaya başladı


18 Eylül 2020 Cuma 20:30
ABD, Tencent için de TikTok benzeri çalışmaya başladı

ABD tarafından TikTok adımları gelirken bir haber de oyun geliştiricisi Tencent için geldi. Bünyesinde birçok oyunu geliştiren ve dünyanın birçok ülkesine oyuncuların beğenisine sunan firma için ABD Başkanı Trump öncülüğünde çalışmaya başlandığı belirtildi. Tencent için de güvenlik konusunda incelemeye alındığı belirtildi.

Güvenlik standartlarının belirlenmesi için çalışmaların başladığı aktarılıyor. Bunun için öncü oyun firmalarından olan Epic Games ve Riot Games’ten güvenlik durumları hakkında bilgilerin istendiği aktarılıyor.

ABD, Tencent için de çalışmaya başlıyor

Bloomberg tarafından hazırlanan habere göre Trump yönetimi TikTok’un ardından bir diğer Çin firması olan Tencent için de yaptırımlara başlayacak. En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen TikTok, güvenlik gerekçe gösterilerek yaptırımlara maruz bırakılmıştı. Şimdi de ABD Yabancı Yatırım Komitesi, alanında önde olan Epic Games ve Riot Games’e güvenlik standartları hakkında rapor talebinde bulundu.

Konu hakkında çalışmış olan kişiler tarafından hazırlanan raporlara göre ABD, Tencent için inceleme çalışmalarına başlayacak. Bu incelemeler sonucunda da firmanın gereken güvenlik standartlarını taşıyıp taşımadığı incelenecek.

abd tencent

Komitenin oyun dünyasına ayrı özel bir çalışma içinde olacağı belirtiliyor. Bu nedenle de TikTok’a olduğu gibi Tencent’e de yoğun baskı gelebilir. Bu baskılar sonucunda TikTok’un ABD operasyonları için satışa çıktığı da uzun süredir konuşuluyor.

Öte yandan Tencent de yaptığı yatırımlarla tanınıyor. Firma, Epic Games ve Riot Games’ten geliştiricileri kendi bünyesine transfer etmişti. Tencent PUBG Mobile, Call of Duty Mobile ve Arena of Valor gibi oyunları geliştirmiş ve oyuncularla buluşturmuştu. Sadece PUBG Mobile’ın kullanıcı sayısı firmaya yüksek miktarda kazanç sağlamış durumda.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

ABD tüm çöplerle bir bir ilgileniyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

+1

" ABD, Tencent için de TikTok benzeri çalışmaya başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD, Tencent için de TikTok benzeri çalışmaya başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD, Tencent için de TikTok benzeri çalışmaya başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!